Zrobienie komuś udanego prezentu nie należy do zadań prostych z natury, bowiem postawienie się w sytuacji osoby obdarowanej i przewidzenie tego co mogło by jej sprawić ogromną radość dla wielu z nas jest niezwykle problematyczne.

Data dodania: 2017-06-28

Wyświetleń: 987

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomysł na prezent - jak się do niego zabrać?

Pomysłów na prezent może być tak wiele, jak wiele jest osób, charakterów, upodobań czy myśli kłębiących się w naszych umysłach, zatem trafić w ten jeden konkretny prezent, który sprawiłby solenizantowi czy solenizantce radość to zadanie, które może pochłonąć wiele naszej energii i co całkiem niepotrzebnie. Dlaczego niepotrzebnie? A no dlatego, że prezenty przekombinowane i wymyślane na siłę z reguły okazują się nietrafione, mało śmieszne czy zwyczajnie nudne.

 

Do procesu zrobienia komuś prezentu należy podejść zupełnie inaczej i na luzie zastanowić się nas swoimi opcjami, a tych de facto jest naprawdę wiele. Czasem najdziwniejszy pomysł na prezent może okazać się strzałem w dziesiątkę, jednak aby tak się stało, musimy z reguły znać nieco bardziej osobę, dla której przygotowujemy prezent, aby nie popełnić przy tym gafy. Znając hobby, zamiłowania, gust muzyczny, kulinarny czy chociażby jakiś mały sekrecik danej osoby możemy stworzyć prezent, o którym nie zapomni i będzie zawsze miło wspominać.

 

Jeżeli posiadamy wiele wspólnych fotografii, można stworzyć np. kolaż, na którym zaprezentujemy historię swojej znajomości, czy tego, jak zmienialiśmy się przez wszystkie lata naszej znajomości. Jeżeli znamy ulubioną książkę czy pisarza znajomych, możemy przygotować lub zamówić specjalny plakat dekoracyjny z jednym z wybranych cytatów, który może stać się doskonałym elementem wystroju wnętrza. Jeżeli nie plakaty, to mogą to być również kubki z ilustracją, napisem czy zdjęciem, które wywołają uśmiech na twarzy i staną się pretekstem do rozmowy czy wspominek.

 

Warto pamiętać, że pomysł na prezent i jego ciekawość czy radość, którą może sprawić nie powinniśmy liczyć w pieniądzach, które na niego przeznaczamy, a w zaangażowaniu jakie w niego włożymy, w myśli i pamięć o drugiej osobie, dla której z reguły i tak największym prezentem będzie sama nasza obecność w dniu, w którym mamy co świętować.

 

Pamiętajmy również o tym, że nawet kiedy solenizant mówi nam o tym, że prezenty są zbędne i liczy się dla niego tylko nasza obecność, nie powinniśmy pojawiać się z pustymi rękoma. Nawet najdrobniejszy upominek może bowiem stać się symbolem naszej przyjaźni i przywiązania do drugiej osoby i dzięki czemu nasza znajomość może się jeszcze bardziej scementować.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena