Sperma- to galaretowata i lepka wydzielina,o mlecznym zabarwieniu składająca się w 5% z plemników produkowanych przez jądra oraz wydzieliny najądrzy, baniek nasieniowodów,pęcherzyków nasiennych,a także gruczołu krokowego.

Data dodania: 2017-06-28

Wyświetleń: 1940

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sperma- Co wpływa na ilość spermy podczas wytrysku?

W skład chemiczny spermy wchodzą związki takie jak : putrescyna, spermina, spermidyna i kadaweryna , witamina C, prostaglandyny, lipidy, aminokwasy, enzymy, hormony steroidowe, witamina B12, fruktoza, cholesterol, mocznik, cynk, wapń, magnez,oraz selen.

Konsystencja spermy, oraz jej kolor, smak ,jak i zapach zależą w dużej mierze od odżywiania mężczyzny. Sperma powstaje w momencie wytrysku, gdy następuje wymieszanie plemników zawieszonych w pierwotnym płynie nasiennym, które są w najądrzu, wraz z wydzieliną gruczołów związanych z wyprowadzającymi drogami płciowymi (pęcherzyki nasienne, bańka nasieniowodu, gruczoł krokowy).      

Do Wytrysku spermy z cewki moczowej dochodzi, podczas stymulacji seksualnej i następującej po niej fali krótkich i intensywnych skurczów, którym towarzyszy orgazm.

Ma to miejsce :
- w czasie stosunku płciowego 
- podczas masturbacji
- w wyniku polucji tzw. zmazy nocnej która jest niekontrolowanym wytryskiem u mężczyzny podczas snu.

Jednorazowa porcja spermy wyrzucana podczas wytrysku to ejakulat. Zdrowy ejakulat ma pH 7,2. co umożliwia ruchliwość plemnikom , jego średnia porcja wynosi od 4 do 6 mililitrów i może zawierać do 500 milionów plemników. 

Ilość spermy wyprodukowanej przez mężczyznę i wyrzucanej podczas wytrysku zależy od kilku czynników:

- od uwarunkowania naturalnego i fizjologii mężczyzny

- od stopnia podniecenia seksualnego

- od częstotliwości uprawianego seksu

- ilości stosunków danego dnia i czasu, jaki upłynął od poprzedniego wytrysku,za drugim czy trzecim razem podrząd spermy przy wytrysku jest mniej.

- od diety, stylu życia, oraz wiele innych...    

Zbyt mała ilość spermy ,a niekiedy jej brak może być rezultatem :


- przebytych chorób 

- zaburzeń hormonalnych 
- czynników dziedzicznych  
- oraz infekcji.

 
Rażąco mała ilość nasienia wyrzucanego podczas wytrysku jest znana jako hipospermia.
 
Przedwczesny wytrysk spermy w czasie kontaktów seksualnych to problem wielu mężczyzn. Charakteryzuje się tym, że przy minimalnej stymulacji seksualnej dochodzi do wytrysku nasienia podczas gdy satysfakcja seksualna przez jednego lub oboje partnerów nie została osiągnięta.
 
Wytrysk opóźniony - jest to stan, gdy pomimo prawidłowej erekcji do wytrysku spermy dochodzi po bardzo długim czasie w stosunku do normy lub oczekiwań partnerów. Do Jego właściwego leczenia wykorzystywana jest terapia , która ma na celu zarówno rozpoznanie jak i wyeliminowanie przyczyny powstania tego problemu.

Wytrysk wsteczny - To dysfunkcja seksualna związana z prawidłowym wydaleniem nasienia. W trakcie wytrysku wstecznego sperma nie wydostaje się na zewnątrz członka, lecz transportowana jest poprzez krótki odcinek cewki moczowej do pęcherza moczowego. Wytrysk wsteczny może być problemem, w momencie kiedy ty i twoja partnerka chce począć dziecko .Może powodować przyczyny niepłodności męskiej. Leczenie farmakoterapia fizykoterapia .

Całkowity brak wytrysku spermy - Jest to rodzaj zaburzenia odnoszący się do niemożności osiągnięcia przez mężczyznę orgazmu i wytrysku w trakcie stosunku seksualnego. Anejakulacje innymi słowy zaburzenie polegające na braku wytrysku leczy się farmakologicznie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena