Conocne sypianie i dzielenie łóżka z głośno chrapiącym partnerem,nie jednego może doprowadzić do szaleństwa i zamienić cudowną noc w najgorszy koszmar. W dodatku z powodu ciągłego wybudzania przez jego lub jej chrapanie w połowie spędzamy sen na jawie.

Data dodania: 2017-07-12

Wyświetleń: 820

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sposoby na chrapanie!

Jeśli Twój partner chrapie, to ma to swoje konsekwencje ,również dla Ciebie, a brak w pełni przespanych nocy z powodu nieprzyjemnego warkotu chrapania jaki wydaje Twój partner przez sen skutecznie odbija się potem w ciągu następnego dnia w postaci wyczerpania,rozdrażnienia ,spadku koncentracji i braku energii,ciągłą walką z sennością oraz ogólnie złego samopoczucia po źle przespanej nocy.
W takiej sytuacji kłótnie partnerskie i wzajemne pretensje z powodu chrapania jednego i niewysypiania się drugiego partnera dzielącego z nim łóżko nie są niczym wyjątkowym.


Chrapanie to objaw, który występuje u około 40-60% populacji, dużo częściej u mężczyzn, lecz u kobiet też nie jest wyjątkiem. Na szczęście jest kilka sposobów, które pomogą wam się razem uporać się z chrapaniem w sypialni i sprawić, że sen będzie znacznie spokojniejszy.
Jeśli więc mieszkasz z kimś, kto chrapie, po pierwsze powinieneś poznać te wskazówki by zatrzymać nieustanne chrapanie i przeżyć spokojną noc. a w następnej kolejności zabrać się do działania.

Zapoznaj się teraz,z tymi siedmioma wskazówkami, możesz je razem z partnerem zastosować od razu i w dużej części zlikwidować lub złagodzić conocne chrapanie u któregoś z was bez dalszej konieczności narażania się na inne wynikające z chrapania problemy medyczne ,które wtedy będą już wymagały konsultacji lekarza.

Wskazówka pierwsza:

Można pomóc swojemu chrapiącemu partnerowi, i ulżyć sobie, jeśli oboje zdecydujecie zmienić swoje nawyki żywieniowe przed udaniem się do łóżka. Jeżeli Ty i Twój partner powstrzymacie się od jedzenia pewnych rodzajów pokarmów w godzinach wieczornych, które, tylko wzmagają chrapanie w nocy ze względu na swój skład , jeżeli spożywane są bez pośrednio lub w zbyt krótkim odstępie czasu gdy kładziemy się na nocny spoczynek. Unikać należy produktów mlecznych, pieczonej i smażonej tłustej żywności zwłaszcza im bliżej jest się przed swoim snem, zastępując je dużo więcej lekko strawną kolacją .

Wskazówka druga:

 Przekonaj swojego partnera, aby podczas snu podnieść głowę łóżka o dodatkową poduszkę, to również może zmniejszyć lub zatrzymać chrapanie. Przez podwyższenie głowy podczas snu uzyskujemy łatwiejszy przepływ powietrza przez nos lub usta swojego partnera, powodującego świsty i chrapliwość podczas snu gdy jego dopływ powoduje utrudnienia w swobodnym oddychaniu. Walka by podnieść własną głowę o kilka centymetrów w czasie spania, ułatwi Ci znacznie oddychanie oraz sprawi iż szczęki i język będą skierowane naprzód.

Wskazówka trzecia:

  Zmienić nawyk sypiania na plecach. W tej pozycji język opada ku tyłowi i przez to blokuje przepływ powietrza, wpływając na pogłębienie chrapania. Spanie na boku może w tej sytuacji doskonale wyleczyć twoje chrapanie. Spróbuj do tego celu wykorzystać sztuczkę z piłką tenisową. Na plecach piżamy po prostu przyszyj kieszeń z piłeczką .Wówczas za każdym razem,w nocy gdy nieświadomie zechcesz zmienić pozycję podczas snu z bocznej i obrócisz się na plecy będzie ci niewygodnie, więc sam odruchowo przewrócisz się na bok. Po pewnym czasie rozwiniesz ten nawyk spania na boku i piłeczka tenisowa nie będzie Ci już potrzebna.

Wskazówka czwarta:

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy również z tego że środowisko w sypialni i sypianie w nieodpowiednich warunkach pokojowych może mieć również wpływ na chrapanie partnera. Właściwa temperatura nie wyższa niż 21 stopni Celsjusza , i wilgotność powietrza w sypialni oraz częste wietrzenie znacznie sprzyjają zdrowemu wypoczynkowi. Zapobiegają wysuszeniu błony śluzowej w gardle i zlikwiduje jedną z przyczyn chrapania. Zalecane jest używanie jonizatora, który emituje jony ujemne w powietrzu w sypialni,przez co pomaga oczyścić powietrze, a także zmniejszyć lub zatrzymać chrapanie swojego partnera. Zatkany i nieudrożniony nos sprawia, iż trudniej nam jest wciągnąć powietrze, w gardle tworzy się próżnia, co natomiast prowadzi do chrapania. Można dodatkowo zastosować naturalny suplement,który ułatwi nam oddychanie w czasie snu i pomoże skutecznie zatrzymać proces chrapania.

Wskazówka piąta:

Nie palić przed snem. Palenie papierosów bardzo źle wpływa na nasze drogi oddechowe, Dym z papierosów podrażnia gardło i powoduje jego obrzęk ,co może powodować chrapliwość oddechu zwiększające się podczas snu.

Wskazówka szósta:

Jeśli ty i twój partner lubicie spożywać alkohol w godzinach wieczornych przed udać się do łóżka, to nadszedł czas, aby zatrzymać ten zwyczaj. Alkohol oraz leki nasenne mocno zwiększają rozluźnienie mięśni gardła i języka, co jeszcze bardziej sprawia ,że chrapiemy w nocy. Tak więc Ty i Twój partner nie powinien pić alkoholu co najmniej trzy godziny, zanim oboje udać się do łóżka.

Wskazówka siódma:

Zrzuć kilka kilogramów,jeżeli nie chcesz więcej budzić swojego partnera albo ludzi w pokoju za ścianą .Osoby otyłe doświadczają znacznie większych skłonności do duszności w nocy, powodujących niewyspanie, rozdrażnienie ,złe samopoczucie w ciągu dnia a w skrajnych przypadkach zagrożenie bezdechem sennym. Zdrowa dieta i nawet niewielka utrata wagi pomoże skutecznie zredukować tkankę tłuszczową w tylnej części gardła i zmniejszyć chrapanie lub nawet zlikwidować je całkowicie.

Nawet niewielka utrata wagi pomoże zredukować tkankę tłuszczową w tylnej części gardła i zmniejszyć chrapanie. Poszukaj w Internecie odpowiedniej diety i ćwiczeń a następnie przystąp do działania.

Mamy nadzieję ,że i u was wdrożenie tych prostych siedmiu wskazówek pomoże zatrzymać chrapanie i będziesz mogła spać spokojnie w nocy, a jednocześnie pomóc swojemu partnerowi również zatrzymać chrapanie.

Jeśliby te wysiłki okazały się zbyt nieskuteczne w walce z chrapaniem, przyczyna może mięć bardziej skomplikowane podłoże medyczne takich jak choroba serca, nadciśnienie, zgaga i osłabiony układ odpornościowy. A przez to wymagać konsultacji ze swoim lekarzem w celu przeprowadzenia szczegółowych badań nad problemem chrapania u Ciebie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena