Kiedy chrapanie może być nie bezpieczne? Jeżeli jesteś osobą, która chrapie każdej nocy, ważne jest aby wiedzieć, jak położyć kres swojemu głośnemu chrapaniu, a przygotowane przez nas wskazówki mogą być temu bardzo pomocne.

Data dodania: 2017-07-10

Wyświetleń: 671

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chrapanie i bezdech senny- czy może zabić?!

Głośne chrapanie jest nie tylko uciążliwe, ale może być objawem obturacyjnego bezdechu sennego, zaburzenia snu, które może być dla śpiącego śmiertelne.

Przerwy lub zaburzenia w oddychaniu osoby z bezdechem sennym może stanowić zagrożenie dla życia, ponieważ uniemożliwia prawidłowy przepływ powietrza w drogach oddechowych danej osoby i może zmniejszyć poziom tlenu w organizmie, co prowadzi do zwiększonego ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

Aby temu zapobiec, jest koniecznością, aby położyć kres głośnemu chrapaniu i uczynić nasz sen zdrowszym. W tym celu należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, by zdiagnozować stan naszego zdrowia i podjąć niezbędne w tym przypadku leczenie.

Wyeliminowanie niezdrowych nawyków w swoim życiu ,również nie tylko pomoże położyć kres głośnemu chrapaniu, ale będzie to również pomóc w zapobieganiu poważnym chorobom w sytuacji gdy nasze chrapanie powtarza się co noc. Chrapanie wydaje się zabawne, ale w rzeczywistości jest to poważny problem. Z przerwanego snu w nocy ze względu na głośne chrapanie, osoba taka, może również cierpieć z powodu nadmiernej senności w czasie dnia, która może być niebezpieczne podczas jazdy i wykonywania innych niebezpiecznych zadań. Wiele osób sporadycznie chrapie podczas snu ,ale są ludzie, których chrapanie jest notoryczne i powtarza się niemal każdej nocy , jeśli jesteś jedną z tych osób, to najlepiej mieć sprawdzony stan zdrowia i wiedzieć, jak pozbyć się nawyków chrapania.


Dla chwilowej ulgi dla osób, których chrapanie jest przyczyną ich przerwanego snu, zmiany pozycji ze snem mogą być bardzo pomocne. Gdy śpisz na plecach lub śpisz płasko, niedrożność dróg oddechowych jest najbardziej prawdopodobną przyczyną prowadzącą do chrapania. Jeśli chcesz, aby, tymczasowo pozbyć się nawyków chrapania i mieć spokojny sen, spróbuj spać na boku. Spanie na boku otworzy swoje drogi oddechowe i zniweluje siłę chrapania.

Oprócz posiadania nisko komfortowego snu, chrapanie jest również związane z takimi problemami jak: drażliwość, otyłość, choroby serca i zaburzenia depresyjne .

Ważne jest zdiagnozowanie w odniesieniu do chrapiącej osoby, jaką przyczyną jej chrapanie jest spowodowane. Bo chociaż w niektórych przypadkach ludzie mogą chrapać ze względu na złe nawyki stylu życia, to niektórzy ludzie będą genetycznie predysponowani by chrapać, na przykład, mężczyźni są bardziej skłonni do chrapania niż kobiety .Istnieją tysiące przyczyn chrapania począwszy od przyrostu masy ciała, a skończywszy na swoich cechach genetycznych.

Licencja: Creative Commons