Street workout to odmiana kalisteniki, w której za sprzęt do ćwiczeń służą specjalne specjalne urządzenia, instalowane np. w parkach, przy osiedlach mieszkaniowych lub w innych miejscach użyteczności publicznej.

Data dodania: 2017-04-27

Wyświetleń: 830

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co to jest street workout?

W steet workout aktywność ćwiczącego opiera się na wykorzystaniu masy i bezwładności własnego ciała z użyciem specjalnych zestawów do ćwiczeń. Metoda ta zyskuje na popularności, dlatego też w miejscach użyteczności publicznej coraz częściej spotkać można profesjonalnie przygotowane urządzenia.


Kalinestika a street workout


Ćwiczenia street workout, z racji swojej charakterystyki, opierają się przede wszystkim na sile fizycznej i wytrzymałości ćwiczącego. Dzięki wykorzystaniu ciężaru ciała, poprawia się siła, rzeźba ciała oraz ogólna kondycja organizmu.


Ćwiczenia street workout służą przede wszystkim budowie i wzmacnianiu dużych partii mięśniowych, co pomaga w zbudowaniu masy mięśniowej oraz w rzeźbieniu sylwetki. Poprawia się kondycja i wytrzymałość, a różnorodność technik treningowych pozwala na urozmaicanie ćwiczeń i dłuższe utrzymanie motywacji.


Trening street workout

Trening na świeżym powietrzu zwiększają naszą ekspozycję na słońce, czyli największe źródło zbawiennej dla organizmu witaminy D. Witamina ta, w odpowiednim stężeniu odpawiada m.in. za mocne kości, zdrowe zęby, sprawne funkcjonowanie ukłądu krążenia, szczupłą sylwetkę oraz mniejsze ryzko zachorowań na choroby nowotworowe. Ćwiczenia na świeżym powietrzu to również lepsze dotlenienie organizmu i przyśpieszone spalanie tkanki tłuszczowej.


Najpopularniejsze ćwiczenia street workout wykorzystują wszelkiego rodzaju drabinki, ścianki oraz przyrządy, w których główną rolę odgrywa ciężar i bezwładność ciała użytkownika. Zestawy treningowe pozwalają na wykonywanie różnych rodzajów pompek, opuszczanie ciała (tzw. dipy), podciąganie na drążku czy unoszenie poszczególnych partii mięśniowych lub całego ciała.


Duże znaczenie w treningu street workout odgrywa także kontakt z naturą. Tego typu urządzenia zazwyczaj instalowane są na zewnątrz, w ogólnodostępnych miejscach użyteczności publicznej. Dzięki temu, street workout łączy w sobie zalety tradycyjnych siłowni i klubów fitness z ćwiczeniami na świeżym powietrzu. Treningi plenerowe działają kojąco, poprawiają dotlenienie organizmu i pozwalają na odetchnięcie od napiętej atmosfery siłowni zamkniętych.

Licencja: Creative Commons