Ćwiczenia uliczne, czyli tzw. street workout zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich. Trening opiera się na wykorzystaniu ciężaru własnego ciała, a dzięki wykorzystaniu przestrzeni miasta lub sprzętu street workout na siłowniach zewnętrznych, ćwiczenia są całkowicie bezpłatne.

Data dodania: 2017-06-05

Wyświetleń: 578

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Street Workout dla początkujących

Ćwiczenia na świeżym powietrzu

Trening street workout opiera się na wykorzystaniu ciężaru własnego ciała, czyli tzw. kalistenice. Korzystając z darmowych siłowni plenerowych nie płacimy za specjalistyczne przyrządy czy karnet na siłownię (często wiążący się z koniecznością związania się umową na dłuższy okres czasu). Siłownie zewnętrzne są dostępne w coraz większej liczbie miast (i nie tylko), więc odnalezienie strefy street workout w okolicy nie powinno stanwoić problemu. Dla własnego bezpieczeństwa warto sprawdzić, czy drążki, poręcze i drabinki zostały wykonane przez atestowanego producenta siłowni zewnętrznych. Sprzęt od producenta siłowni plenerowych to gwarancja bezpieczeństwa, które przy akrobatycznym stylu ćwiczeń street workout jest najważniejsze.

Street workout trening

Osoby pracujące w biurach lub prowadzące siedzący tryb życia, które do tej pory nie miały styczności z tą wymagającą formą ćwiczeń, trening właściwy powinny poprzedzić miesięczną podbudową organizmu. Wzmocni ona siłę mięśni, wydolność i kondycję organizmu. Dzięki temu ograniczymy ryzyko kontuzji, a nieuniknione zakwasy będą mniej dokuczliwe. Następnie można rozpocząć specjalne ćwiczenia street workout – do budowy mięśni klatki piersiowej doskonale sprawdzą się pompki (w różnych wariantach, od poręczowych po stanie na rękach). Do tego podciąganie na drążku czy wykorzystanie poręczy pozwoli na szybkie wyrzeźbienie mięśni brzucha.

Szczególną uwagę należy zwracać na poprawność wykonywanych ćwiczęń. Trening street workout charakteryzuje się akrobatyczym stylem (często ćwiczymy nad ziemią, na wysokości), dlatego przed pierwszymi wyprawami na siłownię plenerową należy zapytać o poradę doświadczonych trenerów.

Street workout w Polsce

 

Nad Wisłą street workout zyskuje coraz większą popularność. Świadczyć może o tym nie tylko stale rosnąca liczba ćwiczących w specjalnych strefach na siłowniach zewnętrznych, ale także powiększająca się liczba portali i forów internetowych poświęconych tej tematyce. Znaleźć tam można wiele porad dotyczących treningu, planów treningowych, gotowych diet i wiele więcej. Warto zapoznać się z tą formą treningu - jest darmowa, ćwiczymy na świeżym powietrzu, a wykonanie całego planu daje niesamowitą satysfakcję.

Licencja: Creative Commons