Czy jest ktoś, kto nie lubi dobrego, domowego jedzenia? Chyba raczej nie. Jednocześnie obecne tempo życia mało komu pozwala na codzienne gotowanie dwudaniowego obiadu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Data dodania: 2017-04-03

Wyświetleń: 711

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena
Polacy pokochali jedzenie na wynos!

Owszem, w internecie można znaleźć przepisy na obiad w 15 czy 30 minut, jednak w większości są to dosyć proste dania, a zresztą ich pula prędzej czy później się wyczerpuje. Rozwiązaniem nie jest na pewno kupowanie gotowców i odgrzewanie ich w mikrofalówce – nie jest to ani smaczne, ani zdrowe.

Trudno zatem się dziwić bardzo szybkiej karierze jedzenia na wynos. Coraz więcej lokali gastronomicznych oferuje taką właśnie usługę. Przy czym trzeba zaznaczyć, że usługa ta może być realizowana dwojako. Pierwszy sposób to zamówienie jedzenia online lub przez telefon i osobisty odbiór lub zamówienie na miejscu i odebranie zapakowanego posiłku. Druga, popularniejsza forma to jedzenie z dostawą – klient zamawia posiłek z karty, a dostawca dostarcza go pod wskazany adres. W tej opcji bardzo często istnieje możliwość zamówienia dania na konkretną godzinę.

Co można zamówić na wynos? Prekursorem była oczywiście pizza, ale obecnie oferta jest o wiele szersza. Można zamówić praktycznie wszystko. I to nie tylko typowe fast foody, ale także zdrowe posiłki z nurtu slow food. Menu z dowozem to nie tylko włoskie restauracje, ale też lokale wegetariańskie i wegańskie. A także inne kuchnie z innych krajów, na przykład chińszczyzna. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki i coraz więcej knajp decyduje się na wprowadzenie dostarczania jedzenia do klientów. Rzecz jasna taką usługę świadczy także wiele firm cateringowych (np. dieta pudełkowa).

Jedzenie na wynos to prawdziwe błogosławieństwo dla osób, które w pracy spędzają mnóstwo czasu, a nie chcą rezygnować ze smacznych, wartościowych świeżych posiłków. To także świetna opcja wtedy, gdy niespodziewanie w pracy trzeba zostać trochę dłużej, a rodzina czeka na wspólny posiłek. Catering to także sprawdzone rozwiązanie na wszelkie imprezy, w tym choćby na kameralne spotkanie z przyjaciółmi. Jedzenie jest dostarczane w estetycznych opakowaniach, w których bez wstydu może być podane na stół.

Co ważne, stali klienci mogą liczyć na rabaty i specjalne oferty, dzięki czemu ten sposób żywienia stanie się atrakcyjny także pod względem finansowym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona