Chcesz pożyczyć pieniądze prywatnie bo bank nie chce Ci udzielić kredytu? Dowiedz się czym ryzykujesz i jak ograniczyć ryzyko?

Data dodania: 2017-02-09

Wyświetleń: 2199

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Pożyczki prywatne – czy aby na pewno są bezpieczne?

Jak grzyby po deszczu powstają firmy pożyczkowe które są nam w stanie pożyczyć środki jeżeli damy w zabezpieczenie naszą nieruchomość. Nieważne jaki mamy BIK, KRD czy zalegamy z US czy ZUS. Często nie musimy mieć nawet dochodu. Przeczytaj koniecznie poniższy artykuł a dowiesz się co to są pożyczki prywatne i czy są one w pełni bezpieczne dla Ciebie.

Zanim zdecydujesz się skorzystać z usług firmy pożyczkowej musisz zdać sobie sprawę z jakim ryzykiem się to wiąże.  Najważniejsze jest to, że musisz mieć plan wyjścia z tej sytuacji bo pożyczka jest drogim rozwiązaniem i niestety tymczasowym. Najniższe koszty pożyczki z jakimi osobiście się spotkałem to 8% w skali roku ale był to ewenement. Przeważnie koszt pożyczek zaczyna się od 12% do nawet 100% w skali roku. Zastanawiający jest także fakt, że w najbliższym czasie planowane są zmiany związane z ograniczeniem maksymalnego kosztu pożyczki. Ograniczenie takie z pewnością wpłynie na to, że wiele podmiotów wycofa się zarówno z chwilówek jak i pożyczek prywatnych na przewłaszczeniu bo przestanie to być tak dobry interes jak teraz.  Więc musimy się liczyć z tym że na pewno będzie trudniej o tego typu rozwiązania.

Plusem tego typu rozwiązań z pewnością jest fakt, że możemy uzyskać finansowania na które nie moglibyśmy liczyć w bankach. Bank nie pożyczy nam na spłatę ZUS, spłatę US czy też na spłatę kredytów już w windykacji czy spłatę komornika. Często pożyczka prywatna może być jedynym rozwiązaniem bo załatwimy ją szybko i unikniemy chociażby sprzedaży nieruchomości przez komornika.

Stosowane zabezpieczenia w przypadku firm poza bankowych na nieruchomości:

  1. Wpis w dziale  IV ksiąg wieczystej - HIPOTEKA. Podobny sposób zabezpieczenia jak w przypadku banku. Sposób taki jest bezpieczniejszy dla kredytobiorcy i właściciela nieruchomości gdyż w przypadku niespłacenia pożyczki w terminie musi dojść do licytacji komorniczej. Często razem z tą formą zabezpieczenia stosuje się tzw. klauzulę 777 dzięki której cała procedura windykacyjna jest prostsza. Jest to tak zwane dobrowolne poddanie się egzekucji podpisywane u notariusza.
  2. Wpis w dziele II ksiąg wieczystych – WŁAŚCICIELE. W dziale III KW (ROSZCZENIA) umieszczony zostaje zapis o tzw. roszczenie zwrotne. Czyli prostym językiem wygląda to tak, że do czasu spłaty pożyczki właścicielem nieruchomości staje się pożyczkodawca jednak jeżeli pożyczkobiorca wyrobi się  w określonym terminie z całkowitą spłatą pożyczki to nieruchomość wraca do prawowitego właściciela.

No i właśnie w tym drugim przypadku pożyczkodawca powinien być szczególnie uważny. Bo często chcąc sobie pomóc możemy trafić na nieuczciwych pożyczkodawców, którym będzie zależało na przejęciu nieruchomości niewielkim kosztem. Często bazują oni na nadziei i naiwności osoby która już jest w tarapatach finansowych. Zanim jednak zdecydujemy się pożyczyć pieniądze prywatne musimy zdać sobie sprawę, że pożyczka prywatna na nieruchomości powinna być rozwiązaniem tymczasowym. Jest ona rozwiązaniem nie tanim ale często jedynym możliwym. Zanim zrobimy jakikolwiek krok warto porozmawiać z doświadczonym doradcą finansowym, który sprawdzi wszystkie możliwości od uzyskania kredytu, konsolidacji zobowiązań, poprzez sprzedaż nieruchomości, czyszczenie historii w BIK itp. Sprawdź koniecznie czy nie ma innej możliwości a także czy będziesz miał szansę na wyjście z tej sytuacji po pewnym czasie. Czy możesz się przygotować do zaciągnięcia kredytu bankowego. Bo tak jak wspominałem pożyczka prywatna jest rozwiązaniem tymczasowym!

Warto zajrzeć także na listę firm pożyczkowych prywatnych , które zostały przez nas zweryfikowane i celem działalności tych firm jest zarabianie na odsetkach a nie robienie czystek w mieszkaniach – spis znajdziesz tutaj

Większość pożyczek dostępnych na rynku ma na celu przejęcie nieruchomości za ułamek jej wartości dlatego musisz być szczególnie uważny. Co powinniśmy zrobić zanim zdecydujemy się n pożyczenie pieniędzy od danej firmy:

  1. Wpiszmy w google „nazwa firmy opinie” – poszukajmy osób które wypowiadają się zwłaszcza negatywnie o danej firmie
  2. Wpiszmy „imię i nazwisko opinie” – i tutaj sprawdźmy wszystkich po kolei, osoby z KRS – właścicieli spółki, zarząd, przedstawiciela który załatwia z Tobą formalności
  3. Poproś prawnika lub doświadczonego doradcę finansowego niech przeanalizuje umowę czy jest ona dla Ciebie bezpieczna
  4. Poradź się doradcy finansowego czy warto skorzystać z usług określonej firmy pożyczkowej
  5. Podpytaj znajomych czy znają jakąś firmę pożyczkową, która jest godna polecenia i pomogła komuś wyjść z tarapatów finansowych

Pamiętaj będąc pod presją w czasie kiedy grunt obsuwa Ci się pod nogami musisz mieć plan długoterminowy. Poradź się koniecznie osoby która ma doświadczenie i wyjaśni Ci krok po kroku co warto zrobić. Zła decyzja może być decyzją, która będzie cię srogo kosztować nie podejmuj jej pochopnie.

Warto skorzystać z usług doświadczonego doradcy finansowego. Dowiedz się wiecej na stronie www.finatio.pl

Licencja: Creative Commons
-1 Ocena