Czym jest pożyczka prywatna? Najważniejsze informacje. Ogólnodostępne pożyczki prywatne nie są udzielane przez banki. Musisz wiedzieć, że ta forma finansowania to często ostatnia deska ratunku. Wiele osób twierdzi, że pożyczki prywatne to rozwiązanie tylko dla osób fizycznych czy przedsiębiorców w naprawdę ciężkiej sytuacji finansowej. Czy na pewno? Zastanów się nad tym nieco głębiej.

Data dodania: 2022-02-16

Wyświetleń: 476

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pożyczki prywatne – co to takiego? Na co uważać w przypadku takich zobowiązań finansowych?

Chcesz wiedzieć, z czym wiąże się pożyczka prywatna? Co zrobisz, kiedy wszystkie banki odmówią Ci udzielenia finansowania. Potrzebujesz dodatkowych środków, ale skończyły Ci się pomysły? Pożyczka od osoby prywatnej wiąże się z wysokim ryzykiem. Często jednak to jedyne dobre wyjście z kryzysowej sytuacji. Pamiętaj, że ten rodzaj pożyczki weźmiesz tylko od osoby, która jest właścicielem danych środków pieniężnych.

Pożyczka prywatna to jedna z form pozyskiwania dodatkowej gotówki. Środki w ramach takiej pożyczki weźmiesz tylko od osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej. Według Kodeksu Cywilnego osoba pożyczająca musi posiadać środki finansowe w odpowiedniej wysokości. Często spotkasz się jednak z nieuczciwymi pożyczkodawcami lub wysokim oprocentowaniem.

Pamiętaj więc, aby wybrać tylko sprawdzoną osobę, od której pożyczasz pieniądze. Pożyczyłeś już środki od znajomego lub rodziny? Odprowadź należny podatek do Urzędu Skarbowego. Jeśli tego nie zrobisz, spotkają cię przykre konsekwencje. W tym przypadku wysokość podatku reguluje Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych. Według aktualnych informacji podatek ten wynosi 0,5% kwoty udzielonej pożyczki.

Pożyczka prywatna – czy jest jakakolwiek alternatywa?

Zastanawiasz się, co zrobić kiedy banki odmawiają ci udzielenia pożyczki? Dość sensowną alternatywą są pożyczki prywatne. Skorzystaj także z usług firm pozabankowych, które udzielają finansowania w postaci np. chwilówek. To jednak dość niekorzystne rozwiązania. W większości przypadków narażasz się na wysokie oprocentowanie i spore ryzyko. Pamiętaj, że pożyczka nie generuje obowiązku zapłaty podatku i złożenia deklaracji PCC-3 do US.

Z kolei pożyczki pozabankowe dla przedsiębiorców oferuje plmfund.pl. Zakres usług Private Loan Market dotyczy właśnie klientów biznesowych. Dwie podstawowe cechy wyróżniają ten rodzaj finansowania, a mianowicie:

  • szybkość załatwiania formalności;
  • wygoda dla potencjalnego kredytobiorcy.

Pamiętaj, że oprocentowanie w tym przypadku ustalisz indywidualnie z tą prywatną instytucją finansową. Dzięki temu otrzymasz ofertę finansowania dopasowaną do twoich potrzeb. Posiadasz mieszkanie, dom lub działkę, które może stanowić zabezpieczenie dla transakcji z PLM Fund? To świetnie! Już tylko kilka kroków dzieli cię od uzyskania pozytywnej decyzji i wypłaty środków.

Czy warto korzystać z oferty PLM Fund?

Jesteś przedsiębiorcą i nie masz zdolności kredytowej? A może twoja historia kredytowa w BIK zawiera jakieś negatywne wpisy z przeszłości? Kiedy potrzebujesz dodatkowych środków, pożycz pieniądze od zaufanej osoby. Pamiętaj jednak, że wiąże się to ze sporym ryzykiem i wysokimi kosztami.

Świetną alternatywą są pożyczki prywatne od PLM Fund. Dlaczego? W ten sposób możesz rozwinąć swoją działalność gospodarczą i nie tylko. Wybierz tę firmę i przekonaj się, że to dobra decyzja. Co ciekawe, PLM udziela pożyczek bez względu na to, jak długo firma działa na rynku.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na pozyskanie finansowania jest właściwe zabezpieczenie pożyczki. Dla nowych firm to doskonałe rozwiązanie problemów ze sfinansowaniem inwestycji. Co ciekawe, pożyczkę tego rodzaju przeznaczysz na dowolny cel biznesowy.

Chcesz ominąć trudne do przejścia procedury bankowe? A może nie chcesz czekać na dokładną analizę twojej sytuacji finansowej? Przekonaj się, że pożyczka prywatna to nie wszystko, na co możesz liczyć. W PLM Fund znajdziesz rozwiązanie swoich problemów. Ważne! Finansowanie otrzymasz pod zastaw zarówno nieruchomości prywatnych, jak i komercyjnych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena