Bez wątpienia każdy z nas może się znaleźć w sytuacji, kiedy ilość zobowiązań finansowych go przytłoczy. Utrata pracy, nagłe wydatki związane z leczeniem czy inne sytuacje życiowe mogą sprawić, że zaczniemy zalegać z zapłatą za czynsz, telefon komórkowy, raty kredytów gotówkowych czy innymi opłatami.

Data dodania: 2018-09-04

Wyświetleń: 855

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy kredyt może pomóc w wyjściu z zadłużenia?

Może się także okazać, że w tej sytuacji nie otrzymamy kredytu w banku, by nasze zadłużenia spłacić, ponieważ przez zaległe zobowiązania jesteśmy umieszczeni w Biurze Informacji Kredytowej i dla większości instytucji finansowych jesteśmy tym samym niewiarygodni.

Co w takiej sytuacji zrobić? Jak sobie pomóc, by nie wpaść w jeszcze większą spiralę zadłużenia? Rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy bez bik, który pozwoli pozyskać nam środki na rozwiązanie zaistniałych problemów finansowych.

Pożyczka bez bik – główne zalety

Kredyt bez bik jest znacznie łatwiejszy do uzyskania niż pożyczka z banku. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku instytucji pozabankowych pożyczkobiorca nie jest weryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej. Tak więc negatywna historia bankowa i opóźnienia w spłacie zobowiązań tj. raty, opłaty za media czy zapłata mandatu, nie są przeszkodą, by pozyskać finansowanie na spłatę swoich zadłużeń.

Instytucje finansowe oferujące pozabankowe pożyczki dla zadłużonych oferują nie tylko korzystne warunki, ale także brak w nich skomplikowanych i czasochłonnych formalności dzięki temu gotówkę można uzyskać szybko i bez zbędnej zwłoki. Należy jednak pamiętać, że kredyt dla zadłużonych z racji tego, że jest obciążony znacznie większym ryzykiem niespłacenia, najczęściej wiąże się z uiszczaniem wyższych odsetek niż te, które zapłacilibyśmy, biorąc klasyczny kredyt z banku.

Najczęściej pożyczki bez bik, opiewają na kwoty od dwustu złotych do piętnastu tysięcy złotych. Kwota zależy od potrzeb klienta i długów, jakie ma on do spłacenia w różnych miejscach. To zdecydowanie dobre rozwiązanie, ponieważ do comiesięcznej zapłaty pozostaje nam jedna rata, a zaległe zobowiązania są spłacone, więc nie musimy się już o nie martwić.

Jak otrzymać kredyt bez bik?

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących pożyczki pozabankowe i ich ilość z miesiąca na miesiąc sukcesywnie wzrasta. Dlatego też, aby wybrać najlepszą możliwą ofertę, należy zapoznać się z dużą ilością informacji. Nie każdy ma na to czas. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z profesjonalnym doradcą kredytowym Aconto, który porówna dla nas dostępne oferty i przedstawi tą, która jest najbardziej atrakcyjna. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas i otrzymać pieniądze błyskawicznie.

Aby uzyskać finansowanie z instytucji pozabankowej, należy mieć ukończone 18 lat i minimalny dochód rzędu 500 zł netto miesięcznie. W przypadku, jeśli pracujemy na umowę o pracę, umowę cywilnoprawną lub pobieramy emeryturę czy rentę, to wystarczy jeden miesiąc, by starać się o pieniądze. Jeśli zaś prowadzimy działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne to trzeba działać minimum od 3 miesięcy.

Przy kwocie pożyczki do 5000 złotych najczęściej wystarczy samo oświadczenie pożyczkobiorcy. Jeśli zaś wnioskujemy o kwotę wyższą, konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia o osiąganych dochodach. Okres spłaty można każdorazowo dostosować do własnych możliwości i wynosi on od jednego do aż czterdziestu ośmiu miesięcy. Jest także możliwość pozyskania finansowania ze spłatą w ciągu 15/30 lub 60 dni. Tak więc, jak widać, możliwości jest sporo i warto omówić je ze swoim doradcą kredytowym.

Licencja: Creative Commons
-1 Ocena