Nie każdy przedsiębiorca jest zmuszony płacić krocie za profesjonalny serwis internetowy własnej firmy. Z pomocą przychodzą bowiem ogólnodostępne systemy CMS jak Joomla.

Data dodania: 2017-01-10

Wyświetleń: 1090

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Strony Joomla - Biznes z Wykorzystaniem Ogólnodostępnych Rozwiązań

Wielu początkujących lub działających już na rynku przedsiębiorców zaczyna zdawać sobie sprawę z tego jak istotna jest profesjonalna prezentacja biznesu w Internecie.

Jednym z podstawowych narzędzi umożliwiających taką prezentację jest strona internetowa.

Jeśli chodzi o strony internetowe ceny mogą być rozmaite w zależnośćci jakiego poziomu zaawansowania strony internetowej pod względem mechanizmów jak i efektów wizualnych klient oczekuje.

Strony www szyte na miarę, tj programowane od podstaw z rozmaitymi dedykowanymi pod klienta funkcjonalnościami potrafią kosztować nawet od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Na koszt wpływa przede wszystkim czas i roboczogodziny potrzebne do zaprogramowania, ostylowania czy chociażny przetestowania funkcjonalności na stronie przed jej publikacją.

Dlatego wielu klientów szuka oszczędniejszych co nie oznacza często, że mniej efektywnych rozwiązań.

Alternatywą tutaj mogą być systemy CMS OPEN SOURCE jak chociażby Joomla, na której osoba z podstawową wiedzą infromatyczną może samodzielnie zbudować prostą wizualnie, nieskomplikowaną stronę internetową swojej firmy.

Z drugiej strony Joomla oferuje nieograniczone możliwości w tworzeniu zaawansowanych technologicznie i wizualnie serwisów www czy portali internetowych z wykorzystaniem zarówno darmowych, komercyjnych jak i programowanych rozszerzeń.

Wiele firm oferuje także tworzenie stron na Joomla jako alternatywy do dedykowanych rozwiązań, ponieważ dzięki temu oferta cenowa dla klienta może być korzystniejsza. Wszystko z tego tytułu iż Joomla posiada wiele predefiniowanych i gotowych rozwiązań, których programowanie od podstaw mogłoby zająć sporo czasu i pochłonąć znaczny budżet. 

W związku z tym często idąc na kompromis, klient otrzymuje pewne, gotowe rozwiązania, które potrafią obniżyć koszt realizacji nawet o kilka tysięcy zotych natomiast wykonawca może skupić się na aspektach czysto wizualnych projektowanej strony www.

Joomla dodatkowo jest systemem ciągle rozwijanym, wspieranym przez wyszukiwarki i posiadającym mechanizmy ułatwiające szybkie indeksowanie serwisów na niej postawionych w wyszukiwarkach internetowych.

Zatem system Joomla można polecić jako tańszą alternatywę do tworzenia zarówno prostych stron internetowych jak i zawwansowanych portali www klientom, dla których funkcjonalność i redukcja kosztów realizacji jest podstawowym kryterium.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena