W serwisie 43things.com wielu ludzi deklaruje jako swój cel życiowy posiadanie własnej strony www. Ten cel życiowy jest na 60 miejscu w tym serwisie, co świadczy że jest to marzenie bardzo wielu ludzi. Okazuje się, że obecnie niewiele potrzeba aby własnoręcznie zrobić stronę www. 

Data dodania: 2011-06-16

Wyświetleń: 2463

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons


Wiele osób sądzi, że aby posiadać własną, profesjonalnie wykonaną stronę internetową będą musieli zapłacić dużą sumę pieniędzy, nawet tysiące zł. Oczywiście jest to prawda jeśli potrzebujesz dla twojej firmy skomplikowany system, który będzie kierował sprzedażą, magazynem, zamówieniami itp. Natomiast jeśli chcesz stworzyć stronę wizytówkę, stronę firmową, blog firmowy lub stronę prywatną można ją zrobić samemu, niewielkim nakładem kosztów.
Szczególnie jeśli to będzie strona dla eksperta czy blog o twoim hobby warto taką stronę zrobić samemu. Wiele osób nie wie jak łatwe zadanie to będzie.

Podstawowe koszty jakie trzeba ponieść to koszt hostingu i domeny.

A jeśli zamierzasz zrobić stronę prywatną tylko aby dzielić się tekstami i zdjęciami ze znajomymi, można założyć stronę internetową całkowicie za darmo. Istnieją serwisy gdzie można założyć sobie konto, dokonać paru ustawień i już masz bloga, na którym możesz pisać i prezentować siebie i swoje hobby. Taką stronę możesz zrobić na wordrpess.com lub blogerze lub innym serwisie. Prostym sposobem zaistnienia w sieci jest stworzenie profilu na mediach społecznościowych np. na Facebooku. Musisz jednak wiedzieć, że wygląd i działanie takiej strony jest uzależnione od właściciela tego serwisu. Serwis taki oferuje do wyboru kilka motywów graficznych oraz funkcjonalności, z których możesz korzystać.
Wadą tego rozwiązania jest fakt, że serwis taki może przestać istnieć lub z jakichś innych powodów twoje konto może zostać zablokowane lub skasowane. Wtedy cała twoja praca idzie na marne.

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest stworzenie własnej, niezależnej strony www na wykupionym hostingu.

Pokutuje jeszcze pogląd, że aby zrobić stronę internetową samemu trzeba się wiele uczyć i że jest to trudne. Teoretycznie aby zrobić stronę www trzeba nauczyć się języka html i css. Można stosować kreatory lub edytory, które zrobią tą pracę za ciebie. Obecnie nie ma potrzeby ani uczenia się języka html ani tworzenia stron przy pomocy kreatorów.

Teraz najlepszym i najszybszym sposobem posiadania strony www jest zainstalowanie oprogramowania, które taką stronę utworzy w sposób dynamiczny. Twoim zadaniem jest tylko zainstalowanie tego oprogramowania a następnie wypełnienia strony treścią i zdjęciami. Instalacja trwa naprawdę 5 minut i jest bardzo łatwa, tak że nawet początkujący sobie poradzi. Jest wiele tego rodzaju systamów, jednak najpopularniejsze i najbardziej przyjazne dla użytkownika do Wordpress i joomla.

Wordpress i joomla to systemy darmowe lecz mają pewne wymagania. System ten musi być zainstalowany na serwerze. Dlatego potrzebny ci będzie płatny hosting, który umożliwia funkcjonowanie tego typu systemów.

Aby tworzyć taką  stronę nie musisz znać html. Treści do strony dodaje sie przy pomocy przejrzystego formularza.
Ponadto jeśli prowadzisz firmę i chcesz aby taką stronę prowadził twój pracownik, nie będzie to wymagało specjalistycznego przeszkolenia. Taką stronę może uaktualniać każy po prostu wpisując dane do panelu administracyjnego.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena