Identyfikacja wizualna odgrywa dzisja kluczową rolę w kreowaniu wizerunku firmy, co stanowi kluczową rolę zaistnienia i odróżnienia swojej działalności spośród innych na rynku.

Data dodania: 2011-02-05

Wyświetleń: 1840

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Grafika komputerowa jest bardzo popularną i pożądaną dziedziną informatyki wykorzystywaną do wielu celów, zarówno do kreacji artystycznej jak również do projektowania graficznego dla firm tzw. grafiki użytkowej.
Grafika komputerowa to dziedzina bardzo obszerna mająca zastosowanie w branży rozrywkowej (gry komputerowe, filmy animowane itp.) jak również w biznesie (projektowanie graficzne dla firm, branding, znak towarowy).

Jednym z najbardziej powszechnych, użytkowych zastosowań grafiki komputerowej w działalności gospodarczej jest projektowanie logo lub kompletna Identyfikacja Wizualna.

Identyfikacje Wizualną stanowi zbiór projektów wykonanych na potrzeby kształtowania wizerunku firmy, począwszy od zaprojektowania logo czyli znaku firmowego, po wykonanie kompleksowych materiałów promujących markę firmy takich jak: kalendarze, wizytówki, foldery, ulotki, plakaty czy nawet gadżety reklamowe, mające na celu promocję marki firmy.
Wiele firm graficznych wykonuje wyłącznie projekty graficzne, natomiast inne posiadają zintegrowane usługi projektowo poligraficzne, tworząc projekty na potrzeby druku a następnie wykonując profesjonalne wydruki wykonanych projektów, dając klientowi gotowy produkt.

Identyfikacja wizualna jest dzisiaj podstawowym elementem kształtującym markę firmy, która jest tak ważna w celu odróżnienia jej z pozostałych na rynku.

Dlatego solidnie wykonana identyfikacja to fundament, kształtujący dalszy rozwój firmy i jej działania marketingowe na rynku.
Natomiast rosnąca liczba agencji interaktywnych, biur projektowych czy studiów graficznych, zajmujących się kreacją wizerunków i grafiką użytkową potwierdza tylko fakt o rosnącej świadomości firm odnośnie rangi wizerunku i ich chęci wyróżnienia się spośród konkurencji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena