Dzięki zaawansowaniu technologicznemu możliwe jest wierne i realistyczne odzwiercieldenie praktycznie każdego kształtu i materiału występującego zarówno w naturze, jak i w wyobraźni twórców CGI (computer generated images). 

Data dodania: 2011-10-20

Wyświetleń: 2460

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Kiedy widzisz wizualizacje 3D stworzone przez różnych artystów przy użyciu najnowszych technik komputerowych możesz pomyśleć, że to nie fotorealistyczna wizualizacja, ale najnormalniejsze w świecie zdjęcie.

wizualizacje 3D

Dzieje się tak dlatego, że artyści wykonujący swoje prace korzystają z najnowszych zdobyczy techniki, oraz wiedzy opartej na latach doświadczeń i ciężkiej pracy. Specjalny proces obsługiwany przez moc obliczeniową komputera, zwany renderingiem jest kluczowym i ostatecznym etapem tworzenia wizualizacji. Gdy widzisz na wizualizacje 3D wnętrz realistyczne odbicia światła i cieniowanie poszczególnych elementów brył to właśnie patrzysz na wynik tego procesu. Zanim jednak renderowanie wogóle będzie miało miejsce muszą nastąpić etapy: modelowania, oraz nanoszenia materiałów na wymodelowane elementy. Samo renderowanie – wykonywane tylko przez komputer jest procesem bardzo często długotrwałym. Czasochłonność tego zdarzenia, np: przy renderowaniu wizualizacje 3D zależy od wielkości modelu, skomplikowania materiałów, oraz jakości finalnego obrazka. Sumarycznie zatem na poszczególne etapy tworzenia finalnego obrazu składają się: modelowanie obiektów w przestrzeni 3D, przypisanie każedmu obiektowi występującemu w scenie odpowiednich materiałów, oraz finalny etap, czyli renderowanie. Szczególnie popularne są wizualizacje architektoniczne, dzięki którym można zobaczyć wymarzone mieszkanie, lub wnętrze mieszkania, zanim one fizycznie powstaną. Ta bardziej komercyjna część tworzenia grafiki 3D pozwala na zaprezentowanie produktu potencjalnym inwestorom, bez konieczności inwestowania pieniędzy w tworzenie prototypów.

Licencja: Creative Commons