Żeby zacząć biegać i to regularnie przede wszystkim potrzeba silnej woli. Jeśli wcześniej nie dbaliśmy o naszą aktywność fizyczną, najwyższa pora to zmienić. Bieganie to jeden z najlepszych sportów. Wpływa na cały nas organizm. Kształtuje sylwetkę, poprawia wydolność układu krążenia, a także korzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne.

Data dodania: 2016-12-31

Wyświetleń: 628

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

 Jak się ubrać na bieganie zimą?

Co ważne, kiedy zaczynamy biegać, nie musimy wydawać majątku na specjalistyczny sprzęt. Najważniejsze to podjąć to wyzwanie i zacząć dbać o swoją kondycję. Nigdy nie jest tak, że od razu widać efekty naszych ćwiczeń, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość.

Zimowa niemoc

Do regularnych trudno się zmusić zwłaszcza zimą. Kiedy za oknem jest szaro i zimno, człowiekowi nie chce w ogóle ruszać się z domu. Woli zostać na kanapie przed telewizorem lub z ciekawą lekturą. Jednak trochę gorsza pogoda nie stanowi żadnej przeszkody. Wystarczy zadbać o odpowiedni ubiór. Bieganie zimą ma swoje zalety. Podczas zimowych miesięcy, podłoże jest trudniejsze. Bieganie po śniegu wymaga więcej wysiłku, ale sprawi, że nasze mięśnie będą mocniejsze, a biegi wiosną będą o wiele łatwiejsze. Ze względu na to, że wysiłek będzie większy, szybciej możemy liczyć na efekty naszych treningów.

Odpowiednie obuwie

Na początek naszej przygody wystarczą wygodne buty sportowe. Bez nich możemy nabawić się kontuzji i odcisków. Jeśli bieganie się nam spodoba i będziemy chcieli regularnie wyruszać w coraz dłuższe trasy. Zimą warto pomyśleć o butach grubszej podeszwie z głębszym bieżnikiem. Sprawi to, że buty będą miały lepszą przyczepność i łatwiej utrzymamy równowagę. Pamiętajmy też, żeby po każdym treningu dokładnie wyczyścić i osuszyć buty. Dzięki temu nie musimy się martwić o zniszczenia i dodatkowe koszty.

Odzież z oddychających tkanin

Warto wybierać takie ubrania, które są stworzone z oddychających materiałów. Odczujemy dużą różnicę, ponieważ tego typu rzeczy dobrze odprowadzają wilgoć. Nie zapewni tego zwykła bawełniana koszulka. Bawełna wchłania pot, co sprawi, że nasza odzież będzie cały czas mokra, a co za tym idzie, cięższa niż zwykle. Zimą to szczególnie niebezpieczne, łatwo można się przeziębić.  Specjalistyczne materiały są lekkie i elastyczne. Ze względu na niższe temperatury, zimą powinniśmy ubierać się warstwowo. Musimy sprawdzić, jaki ubiór jest dla nas optymalny. Zbyt wiele ubrań może powodować, że będziemy czuli się niekomfortowo.

Opaski kompresyjne

Opaski na łydki to bardzo przydatny element naszego stroju treningowego. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie przed wstrząsami i negatywnymi wibracjami, które wpływają na mięśnie. Kompresja sprawia, że poprawia się krążenie krwi podczas wysiłku, a procesy regeneracji trwają krócej. To wszystko może przyczynić się do tego, że podczas pokonywania tras, zawodów czy maratonów będziemy osiągali lepsze wyniki.  Zimą opaski będą stanowiły dodatkową warstwę ochronną i zabezpieczą naszą skórę przed zimnem. Wykonane są z najlepszych materiałów, dlatego latem nie wpłyną na bardziej intensywne odczuwanie wysokich temperatur. Warto się w nie zaopatrzyć nie tylko do treningów biegowych, ale także do innego rodzaju aktywności fizycznych.

Gdzie kupić?

Bieganie to sport, który w Polsce zdobywa coraz więcej zwolenników. Dlatego też oferty sklepowe skierowana do biegaczy są coraz większe. Ubrania i buty do biegania można kupić właściwie w każdej sieciówce i specjalistycznym sklepie sportowym. Producenci prześcigają się w pomysłach na materiały i projekty. Jeśli chodzi o opaski kompresyjne, dobrym wyborem będzie sklep Compression Fashion, oferujący nie tylko skarpety sportowe, ale także odzież kompresyjną, którą można nosić na co dzień. Warto pomyśleć o ich zakupie, ponieważ mają dobry wpływ na samopoczucie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona