Wielu z nas pracuje na co dzień za biurkiem. Urzędy, agencje reklamowe czy kancelarie, każda branża wymaga spotkań z klientami i dobrej organizacji pracy. Jeśli pracujemy w domu, sprawa wygląda podobnie. Trzeba zadbać, żeby biurko było dobrze zorganizowane. W jaki sposób można sobie pomóc i sprawić aby taka praca była przyjemniejsza?

Data dodania: 2016-11-22

Wyświetleń: 654

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

4 przedmioty, które sprawią, że praca w biurze będzie przyjemna

Musimy zadbać o nasze miejsce pracy.  Przemyśleć co nam przeszkadza i co by się nam przydało. Tutaj wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, jednak są takie rzeczy, które bez wątpienia przydadzą się każdemu. Jeśli jeszcze nie masz ich na swoim stanowisku, oto powody, dla których warto się w nie zaopatrzyć.

Organizer na przybory
Zazwyczaj na biurku mamy kilka długopisów, czasami także jakieś pisaki, karteczki czy spinacze. Żeby uniknąć bałaganu, warto pomyśleć o organizerze i ułożyć wszystko tak, aby mieć do przyborów łatwy dostęp. Na rynku jest pełno takich gadżetów. Zaczynając od zwykłych pojemniczków na długopisy i pisaki (tutaj może się sprawdzić także zwykły kubek), a kończąc na bardziej rozbudowanych organizerach, które mieszczą w sobie także kartki i maja oddzielne przegródki na spinacze czy magnesy.

Wygodne krzesło
To może wydawać się banalne, ale wielu z nas często narzeka na niewygodne krzesło. Odbija się to nie tylko na naszej efektywności, ale także na naszym zdrowiu. Nieodpowiednie krzesło sprawi, że będziemy się garbić i nasze plecy będą odczuwały zmęczenie. Konsekwencją w przyszłości mogą być problemy z kręgosłupem. Warto już teraz sprawdzić, czy krzesło jest odpowiednim podparciem w najważniejszych punktach naszego ciała. Pamiętajmy też, aby zachować odpowiednią odległość od ekranu komputera. Najlepszy fotel to taki, który ma podparcie nie tylko dla naszych pleców, ale posiada także zagłówek. Tego typu fotele mają także możliwość regulacji, co pozwoli na ustawienie odpowiednie dla naszych potrzeb.

Lampka
Jeśli często coś piszemy i zdarza nam się pracować po zmroku, biurkowa lampka jest absolutnie konieczna. W zależności od tego czy jesteśmy lewo czy praworęczni, powinniśmy ją ustawić po przeciwnej stronie, aby nie zasłaniać sobie światła. Dobre oświetlenie sprawi, że nie będziemy musieli wytężać wzroku. Tym sposobem oczy mniej się męczą i nie musimy się martwić, że za chwilę będziemy musieli nosić okulary. Dobrym wyborem będzie lampka biurkowa na ruchomym ramieniu. Tym sposobem będziemy mogli za każdym razem ustawić światło dokładnie w taki sposób, jaki będzie dla nas wygodny. Dla mniej wymagających wystarczy zwykła lampka, ale warto zainwestować w takie rozwiązanie.

Kalendarz
W dzisiejszych czasach większość z nas korzysta z kalendarzy w tabletach i telefonach. Można je synchronizować na wielu urządzeniach i mieć dostęp w każdym miejscu. Czasami jednak trzeba coś szybko zapisać i mieć pod ręką. Wtedy świetnie się sprawdzają kalendarze na biurko. Mogą to być takie małe stojące kalendarzyki, ale także kalendarz w formacie zeszytu. Taki kalendarz można wszędzie ze sobą zabrać i zapisywać najważniejsze rzeczy. Daty spotkań z klientami, szybkie pomysły czy nawet narysowanie czegoś w ramach relaksu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona