Rynek usług ślubnych jest bardzo podatny na sezonowe trendy, jednak fontanny z czekoladą nie tracą na popularności, którą zdobyły wkrótce po tym, jak się pojawiły. Można dość śmiało zaryzykować twierdzenie, że to najczęściej obecnie spotykana atrakcja weselna.

Data dodania: 2016-11-25

Wyświetleń: 554

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Fontanna czekoladowa na weselu – za czy przeciw?

Oferowana jest ona przez specjalistyczne firmy, a i niektóre lokale weselne inwestują we własną fontannę, proponując skorzystanie z niej w ramach całej usługi lub za niewielką opłatą.

Czy jednak tak duża popularność fontann czekoladowych jest wynikiem tego, że to naprawdę atrakcyjna propozycja? Czy raczej to pewien rodzaj viralu – znajoma miała, więc i ja muszę mieć? I czy warto decydować się na fontannę na swoim weselu? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Argumenty za

Zdecydowana większość ludzi lubi czekoladę, więc pewnie także goście weselni. Zjedzenie truskawki, banana albo ciasteczka skąpanego w płynnej brązowej masie to przyjemność dla zmysłów. I chociaż fontanny czekoladowe nieco się już opatrzyły, pewnie każdy i tak podejdzie do niej chociaż na chwilę.

Czekoladowa fontanna może być świetną alternatywą dla deseru i tradycji podawania na paterach ciast i ciasteczek. W ten sposób na stołach będzie więcej miejsca. A każdy spragniony czegoś słodkiego po prostu podejdzie sobie do fontanny.

Słodka fontanna to ogromna atrakcja dla dzieci, więc jeśli na weselu ma być ich sporo, fontanna to sprawdzony sposób na zainteresowanie gromadki maluchów.

Ponadto fontanna sprzyja integracji gości – mogą nawiązywać rozmowę przy delektowaniu się słodkościami, a jest to utrudnione, gdy wszyscy siedzą przy stole.

Argumenty przeciw

Gorąca czekolada wydziela dość intensywny aromat, dla większości osób przyjemny, ale zdarzają się wyjątki. Wtedy zapach ten wydaje się słodko-mdlący i może powodować bóle głowy, nudności i wymioty.

Czekolada niestety brudzi. I o ile dorośli raczej sobie poradzą z kapiącym smakołykiem, o tyle najmłodsi mogą mieć z tym problem. W rezultacie mali weselnicy pobrudzą siebie, rodziców, innych gości, a na dodatek parę młodą.

Fontanna z czekoladą to dosyć droga atrakcja. Na jej koszt składa się wynajem urządzenia, zakup czekolady (najlepiej takiej specjalnie do tego celu przeznaczonej), przekąsek do niej (owoców, paluszków, wafelków itp.) i często wynajem obsługi. W rezultacie może to kosztować nawet ok. 1500 zł.

Podsumowanie

Apetyczna fontanna to na pewno dobry pomysł, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim nie powinna konkurować z wypiekami i owocami na stołach. Trzeba też ją podać o odpowiedniej godzinie, a także znaleźć dla niej odpowiednie miejsce na sali. Można ją umieścić na podwyższeniu w ochronie przed dostępem małych rączek. Wtedy jednak potrzebna będzie obsługa, ale też przeszkolone osoby będą cały czas czuwać nad funkcjonowaniem fontanny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena