Czasami życie zaprasza, by zobaczyć nieco więcej, wyjechać dalej, dać się ponieść przygodzie. Warto choć raz usłyszeć to wołanie i otworzyć się na orientalny świat pełen niespodzianek. 

Data dodania: 2016-09-13

Wyświetleń: 1026

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mniej znane, dalekie miejsca na urlop - Tanzania, Wenezuela, Wietnam, Laos - kultura, atrakcje

Takie kraje jak Tanzania, Los, Wietnam czy Wenezuela posiadają niezliczone skarby a ich atrakcje oraz wyjątkowy klimat sprawiają, że nie da się o nic zapomnieć. Daleka podróż w poszukiwaniu nowych wrażeń to idealny pomysł na wymarzony urlop.

Piękne jeziora Tanzanii oraz cudowne wenezuelskie plaże

Jednym z bardziej magicznych i ciekawych krajów jest niewątpliwie Tanzania, która kusi zarówno górskimi szczytami jak i pięknym wybrzeżem. Występują tu dwie pory roku - sucha i deszczowa, a urlop należy zaplanować zgodnie w preferencjami oraz miejscami, które chce się zobaczyć. Jeśli bowiem tutejsze góry są głównym celem odwiedzenia Tanzanii to warto tu się wybrać w marcu, kwietniu, maju lub czerwcu, a jeśli jednak wybrzeże - to najlepszym okresem na odpoczynek będą miesiące miedzy czerwcem a wrześniem.

Tanzania kusi przede wszystkim piękną przyrodą. Niezwykły i zarazem bardzo popularny jest Park Narodowy Serengeti, choć równie ciekawą atrakcją niewątpliwie okaże się rezerwat Ngorongoro ulokowany na kraterze wygasłego wulkanu. To tutaj także można podziwiać a nawet spróbować się wspiąć na najwyższy szczyt Afryki czyli Kilimandżaro oraz poleniuchować na piaszczystych plażach czy zachwycając się jeziorami Wiktorii, Malawi czy Tanganika.

Równie wspaniałym kierunkiem na wakacje okaże się Wenezuela, zapraszająca turystów do siebie przez cały rok. Oczywiście osoby kochające upały odnajdą się tu w porze suchej, a te które lubią ciepło, lecz nie przepadają za wysokimi temperaturami polubią porę deszczową. Z atrakcji natomiast w Wenezueli czeka niezwykła Wyspa Margarita - idealna do uprawiania licznych sportów wodnych oraz mnóstwo plaż niczym z pocztówek. Pełne białego, miękkiego piasku, z ciepłym morzem oraz wspaniałymi krajobrazami zachęcają do długiego leniuchowania. Wenezuela to także interesujące zabytki oraz wiele nieodkrytych skarbów.

Atrakcje czekające w Wietnamie oraz niezwykłe skarby Laosu

Cudownym pomysłem na wakacje (www.Wypoczniemy.com.pl) niewątpliwie okaże się także zobaczenie Wietnamu czy wycieczka do Laosu. Pierwszy kierunek zaprasza o każdej porze roku, jednakże warto dopasować wyjazd do określonego miejsca, drugi natomiast kusi największą ilością atrakcji i najbardziej sprzyjającymi warunkami w okresie od października do marca.

W Wietnamie urzekająca zapewne okaże się Zatoka Ha Long, liczne jaskinie, lasy deszczowe, groty czy kurorty pełne atrakcji, Laos zaś jest krajem spokoju, gdzie czas płynie wolniej a przepiękny krajobraz sprawia, że chce się tu zostać jak najdłużej. Wśród atrakcji tego państwa zaś trzeba koniecznie wymienić najbardziej urokliwe miasto w Laosie, czyli Luang Prabang.

Każdy z wymienionych kierunków to nie tylko piękno krajobrazów, atrakcje czy liczne możliwości, lecz także wielobarwna kultura, zwyczaje i tradycje, które warto poznać. Dzięki dalekim wyprawom bowiem prócz niezwykłych wspomnień można również poszerzyć horyzonty i dowiedzieć się więcej o tym, jak widzą świat osoby, które żyją w zupełnie innym miejscu, dzikim, orientalnym i niezwykle barwnym…

Licencja: Creative Commons