Sala konferencyjna to w wielu firmach i instytucjach jedno ze strategicznych pomieszczeń, gdzie zapadają ważne decyzje, omawiane są bieżące sprawy bądź odbywają się szkolenia, dlatego warto zadbać o właściwą aranżację tego miejsca.

Data dodania: 2016-08-29

Wyświetleń: 686

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Stół konferencyjny

Podstawą wyposażenia sali konferencyjnej wydaje się stół. Powinien on mieć możliwie szeroki blat umożliwiający swobodną pracę m.in. przy komputerze. W związku z tym również powinna być również zachowana optymalna odległość między zasiadającymi przy nim osobami. Zwykle jest to ok. 70 cm. Najlepiej, aby blat był wykonany z drewna, które pod wieloma względami okazuje się praktyczniejsze niż szkło. Szkło, choć atrakcyjne wizualnie, łatwo się brudzi, a poza tym nie amortyzuje hałasu, na przykład odstawianych szklanek, a co zapewnia w większym stopniu drewno.

Ciekawą opcją są na przykład stoły mobilne, składane lub modułowe. W ten sposób zawsze możemy odpowiednio zaadaptować mebel do liczby uczestników czy charakteru wydarzenia. Stół można ustawić w kształcie kwadratu, dzięki czemu wszyscy rozmówcy będą się dobrze widzieć, bądź podłużnego prostokąta, litery U czy koła. Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości sali, jaką dysponujemy i tego, w jak dużym gronie mamy zamiar debatować.

Inne elementy wyposażenia

Fotele czy krzesła powinny być na pewno ergonomiczne i tworzyć ze stołem w miarę spójną całość. Na rynku znajdziemy wiele modeli – począwszy od obitych skórą po te wykonane z drewna, ze stelażem na kółkach, tradycyjnie odsuwane czy z podłokietnikami. Krzesła konferencyjne nie muszą być aż tak wielofunkcyjne jak te, z których pracownicy korzystają na co dzień, ale dobrze, aby zapewniały choć częściowy komfort. Dlatego zwróćmy uwagę chociażby, czy oparcie jest dobrze wyprofilowane, a krzesło czy fotel ma odpowiednią wysokość w stosunku do stołu.

Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie salę konferencyjną bez rzutnika i ekranu do prezentacji. Taki zestaw jest niezbędny, by w profesjonalny sposób wyświetlać prezentacje multimedialne, zdjęcia czy filmy instruktażowe. W takim pomieszczeniu nie powinno też zabraknąć tablicy na kółkach, typu flipchart, gdzie będziemy mogli na bieżąco sporządzać notatki. Taki „gadżet” wyposażony w powierzchnię magnetyczną umożliwi też mocowanie na niej wydruków wykresów i różnych plansz.

Niezbędny element wyposażenia sali konferencyjnej stanowi też dobrze przygotowana infrastruktura kablowa. Kable powinny być dyskretnie ukryte, a każde stanowisko pracy przy stole wyposażone w gniazdko elektryczne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena