Jeżeli jesteś osobą, która posiada bank energii zapewne ten tekst wyda się Tobie banalny. Dla Ciebie wiele rzeczy jest oczywistych, ale nie koniecznie jest tak dla wszystkich. Mam jednak nadzieję, że znajdą się tu czytelnicy, którzy chcą się czegoś dowiedzieć na temat tego urządzenia.

Data dodania: 2016-06-03

Wyświetleń: 1066

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przecież wszyscy wiemy, że posiadanie dobrego i sprawnego „sprzęciora” jest bardzo ważne, (aby nie być posądzonym o dziwne sformułowania jasno pragnę podkreślić, że mam na myśli przenośną ładowarkę).

Bywają ludzie, którzy nie zastanawiają się nad przyszłością, dla nich nie ma znaczenia, co będzie jutro. Ludzie ci nie zastanawiają się, co się stanie, gdy czegoś im zabraknie. Nie zabierają z sobą parasola, gdy zapowiada się oberwanie chmury. Zawsze mają nadzieję, że będą mieli szczęście. Czasami tak się zdarza, że je mają i bardzo dobrze, niech się im szczęści. Jednakże często zdarza się, że jednak ich deszcz „dopadnie” i przemokną cali, że nawet nie zostaną suche hmm no sami wiecie, co. Jeżeli jesteś osobą, która nie może sobie pozwolić na to, że nie będzie miała dostępu do swoich urządzeń elektronicznych z powodu braku energii to zapraszam do przeczytania tych kilku słów.

Przenośne ładowarki do telefonów

Obecne telefony są bardzo energochłonne. Baterie przy tych urządzeniach niestety nie spełniają w dostateczny sposób swoich funkcji. Często i gęsto okazuje się, że Twój telefon wymaga codziennego ładowania. Telefon zamiast jak przykazała bozia leżeć obok na stoliku jest zupełnie w innym miejscu. Niejednokrotnie dzieje się jednak tak, że Ty jesteś spięty a Twój telefon wpięty jest do gniazdka elektrycznego. Cóż taka karma.

Czy da się temu zaradzić? Małą próbą wyjścia z sytuacji, jest stosowanie telefonów z większą baterią, ale czy jest dużo takich telefonów i czy maja potrzebne Tobie funkcje?

Cóż a może pójść w innym kierunku i stosować power banki?

Czym jest, więc bank energii? Jest to bardzo proste urządzenie, posiada ogniwa akumulatora, sterowniki oraz złącza USB (bardzo często zwykłe złącza USB – wyjście, micro lub mini USB - wejście). Zadaniem tego urządzenia jest akumulacja energii elektrycznej. Po napełnieniu akumulatora może nastąpić przekazanie energii do telefonu, tabletu bądź do jednego z wielu elektronicznych urządzeń.

Niektóre przenośne ładowarki do telefonów, posiadają czytelny wyświetlacz umożliwiający całkowitą kontrolę. Wskaźnik w tym urządzeniu pokazuje procentowo ile jeszcze prądu jest w przenośnej ładowarce. Inne power banki posiadają diody informujące o ilości energii oraz o tym, czy urządzenie ładuje, czy jest ładowane. Inne banki energii poprzez kolor diody komunikują ile energii jest w urządzeniu. Bo jak to mówią „kontrola jest podstawą zaufania”.

Orzenośne ładowarki

Pojemność power banków ico warto wiedzieć na ten temat?. No cóż większy nie zawsze znaczy lepszy (dalej mam na myśli nasze urządzenia). Większa pojemność wiąże się z większą wagą. Dla awaryjnych sytuacji warto mieć jakieś małe urządzenie. Natomiast na biwak czy w góry, warto mieć z sobą coś większego i pewniejszego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena