Jeżeli chodzi o horoskopy, społeczeństwo w zasadzie można podzielić na trzy grupy. Do pierwszej należą ci, którzy zdecydowanie odrzucają wszelką ezoterykę, a wszelkie próby zapoznania z horoskopem kwitują śmiechem lub wzruszeniem ramion.

Data dodania: 2016-05-05

Wyświetleń: 1760

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy warto czytać horoskopy i w nie wierzyć?

Druga grupa to osoby niby negujące sens i wiarygodność przepowiedni astrologicznych, jednak po kryjomu czytające horoskopy i cieszące się, gdy zapowiadają one coś dobrego. Trzecia grupa natomiast to ludzie wierzący w moc oddziaływania planet na życie i w horoskopach szukający wskazówek do postępowania.

Porzućmy w tej chwili dywagacje, czy astrologia ma jakikolwiek sens. Skupmy się na tym, by wiara w przyszłość zapisaną w gwiazdach przyniosła sensowną pomoc. Aby to było możliwe, na początek warto zrezygnować z czytania horoskopów w gazetach i magazynach. Wystarczy przez chwilę logicznie pomyśleć, by dojść do wniosku, że niemożliwe jest podzielenie ludzkiej populacji na 12 grup o jednakowych cechach i możliwościach.

Jeżeli ktoś wierzy w horoskopy i szuka w nich pomocy, powinien zwrócić się do profesjonalnego astrologa. O naszym życiu decyduje bowiem nie tylko data urodzenia – gdyby tak było, wszystkie noworodki urodzone danego dnia powinny mieć taki sam charakter, a tak oczywiście nie jest. Równie istotna jak data jest także konkretna godzina i miejsce urodzenia. Dopiero splot tych czynników determinuje charakter i przebieg życia człowieka.

Profesjonalna wróżka sporządza dla każdego indywidualny kosmogram, czyli rysunek nieba odzwierciedlający układ planet w chwili narodzin. Na jego podstawie można uzyskać przydatne informacje: indywidualne predyspozycje, cechy osobowości, kiedy można spodziewać się korzystnych okresów w życiu, a kiedy trzeba się będzie liczyć z niepowodzeniami. Kosmogram podpowiada także, jakiego partnera szukać, by stworzyć z im udany związek, a z kim lepiej nie wchodzić w osobiste, głębokie relacje.

Tylko tak spersonalizowane podejście pozwala nieco odkryć zagadki z przyszłości. Należy pamiętać, że interpretacja kosmogramu powinna być przeprowadzona przez doświadczoną wróżkę. No i o tym, że nawet najbardziej fachowy astrolog nie będzie umiał wskazać dokładnej daty śmierci.

Reasumując, jeżeli ktoś szuka odpowiedzi na pytania związane z przyszłością, powinien zrezygnować z ogólnie dostępnych horoskopów, a zamiast tego wybrać indywidualne spotkanie z astrologiem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona