Nie uważam za słuszne nazywanie astrologią słowiańskich Gmachów było poprawne, ale dla zrozumienia tematu można takiego terminu użyć. Pierwotnie ustalenia służyły nadzorcom klanów przypisaniu cech człowieka w stosunku do późniejszych czynów.

Data dodania: 2021-01-12

Wyświetleń: 978

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Słowiańskie Gmachy, nie astrologia.

Dziś w świecie zamętu i dominacji pieniądza, wiele tematów jest zamazanych, usuniętych i podważanych, ale również ośmieszanych. Słowiańska cywilizacja jest tematem przeznaczonym do całkowitego usunięcia, bo nie pasuje do współczesnego świata.

Dzięki rozmaitym pasjonatom słowiańskiej przeszłości, daje się zachować te informacje, poznać je. Do ustalenia którego dnia występował dokładnie gmach, należy użyć pewnych obliczeń lub gotowego programu, gdyż jak wiemy słowiańskie lata dzieliło się na szesnaście. Piętnaście lat miesiące miały po 40 i 41 dni, a w szesnastym świętym roku każdy miesiąc miał dni 41. Rok składał się z 9 miesięcy, a tydzień z 9 dni. Według stworzonych specjalnych programów do obliczeń możemy sklasyfikować słowiańskie Gmachy w taki sposób:


 1. Gmach Dzika. 

Święty Patron: Ramhat.

Święte drzewo: grusza.

Wrzesień-październik.

Gmach Dzika daje człowiekowi chęć poznania otaczającego świata w całej jego różnorodności. Ludzie urodzeni w tym Gmachu nie dostrzegają presji na siebie przy podejmowaniu decyzji i sami starają się być liderami, aby samodzielnie rozwiązywać wszystkie problemy.

Gmach Dzika daje upór, determinację, umiejętne wykonanie powierzonego zadania z założeniem, że nie ma wyboru.

 


 1. Gmach Szczupaka

Patronka: Rożana

Święte drzewo: śliwa.

Październik-listopad.

Ludzie urodzeni w Gmachu Szczupaka dążą do spokojnego, wyważonego życia, do tradycyjnego stylu życia, pełnego zmysłowej empatii. Największym wyzwaniem dla nich jest podjęcie ważnej decyzji.

Gmach Szczupaka daje możliwość adaptacji w każdym środowisku i wszędzie poczujesz się jak ryba w wodzie.

 


 1. Gmach Łabędzia

Patronka: Makosza

Święte drzewo: sosna

Listopad.

Ludzie urodzeni w Gmachu Łabędzia dążą do spokojnego, wyważonego życia, tradycyjnego stylu życia, pełnego zmysłowej empatii. Największym wyzwaniem dla nich jest podjęcie ważnej decyzji.

Gmach Łabędzia daje frywolność, samowola i samowola, a czasem nadmierną dumę i wywyższanie się.

 


 1. Gmach Węża (Żmii)

(Według niektórych jest to Gmach Smoka — nie znam źródła takiej informacji)

Patron: Siemargał.

Święte drzewo: lipa

Listopad-grudzień.

Ludzie urodzeni w Gmachu Węża są z natury bardzo aktywni. Najtrudniejsza dla nich jest samotność. Są bardzo zakochani i wierzą, że tylko miłość (wyraźna, fizyczna, cielesna) powinna być na pierwszym planie, a potem wszystko inne.

Gmach Węża daje zimny, nieskrywany egoizm, narcyzm, czasem zamieniający się w miłość, a także odrzucenie krytyki.

 


 1. Gmach Wrony (Kruka)

Patron: Kolęda, Waruna. 

Święte drzewo: modrzew

Grudzień-styczeń.

Wrona jest bardzo podobna do Żmii, z pewnymi tylko różnicami:

Gmach Wrony daje wczesny, otwarty charakter, soczysty i soczysty, czasami osiągający wietrznie. W wieku 40 lat daje człowiekowi mądre doświadczenie życiowe.

 


 1. Gmach Niedźwiedzia

Patron: Swarog

Święte drzewo: buk, malina.

Styczeń-luty..

Ludzie urodzeni w Gmachu Niedźwiedzia są z natury mili. Ich nieustannym pragnieniem jest uszlachetnianie wszystkiego wokół siebie. Tworzą dla dobra swojej rodziny, a dzięki stworzonemu w niej dobrobytowi starają się mieć doskonałe potomstwo.

Gmach Niedźwiedzia daje odwagę, odporność, patronat, umiejętność załatwienia każdej sprawy i umiejętność znalezienia wyjścia w każdej zagmatwanej sytuacji.

 


 1. Gmach Bociana

Patron: Rod

Święte drzewo: Iwa,

Luty.

Podobnie jak w Gmachu Niedźwiedzia z pewnymi różnicami:

Gmach Bociana daje otwartość, wzajemny szacunek, szczerość, możliwość wyboru najdogodniejszego i sprzyjającego życiu miejsca w celu wychowania zdrowego potomstwa.

 


 1. Gmach Wilka

Patron: Weles

Święte drzewo: topola

Luty-marzec.

Ludzie urodzeni w Gmachu Wilka są z natury poszukiwaczami. Zafascynowani szukają istoty i znaczenia. Uwielbiają eksperymentować na sobie. Poczucie ciekawości u osób urodzonych w tej Sali jest silniejsze niż lęk przed nieznanym i interesujący jest dla nich widok całego otaczającego ich świata.

Gmach Wilka daje wojowniczość, czujność, pragnienie przywrócenia porządku za wszelką cenę. Ze względu na charakter ludzi takich można nazwać „sanitariuszami życia”.

 


 1. Gmach Lisa

Patronka: Marzanna

Święte drzewo: grab, porzeczka.

Marzec-kwiecień.

Ludzie urodzeni w Gmachu Lisa są z natury poszukiwaczami. Zakochani szukają istoty i znaczenia. Uwielbiają eksperymentować ze sobą. Poczucie ciekawości u osób urodzonych w tym Gmachu jest silniejsze niż lęk przed nieznanym i interesujący jest dla nich widok całego otaczającego ich świata.

Gmach Lisa daje spryt, umiejętność pochlebiania, skłonność do eksperymentowania i eksperymentowania w celu przetestowania wszystkiego na sobie i wykorzystania tego do spokojnego, wygodnego życia.

 


 1. Gmach Tura

Patron: Kryszeń.

Święte drzewo: osika

Kwiecień-maj.

Ludzie urodzeni w Gmachu Tura są pracowici, nieustannie zaangażowani w jakąś pracę, nawet jeśli jest to praca monotonna. Ich wewnętrzna esencja budzi się niejako z początkiem wiosny, a gdy nadchodzi Nowy Rok, ich twórcze podejście do życia zapada w stan hibernacji.

Gmach Tura daje człowiekowi wytrzymałość, ciężką pracę i aspiracje biznesowe nawet w rutynowych warunkach, wytrwałość w osiąganiu wyznaczonego celu, pod warunkiem, że sam ten cel wyznaczył sobie.

 


 1. Gmach Łosia

Patronka: Łada.

Święte drzewo: brzoza

Maj-czerwiec.

Gmach Łosia przypomina Gmach Tura, z pewnymi różnicami:

Gmach Łosia to radosny, kochający, otwarty charakter, beztroski i spokojny styl życia, dążenie do bezgranicznych ideałów.

 


 1. Gmach Sokoła

Patron: Wyszeń.

Święte drzewo: wiśnia

Czerwiec.

Ludzie urodzeni w Gmachu Sokoła, ze względu na ich niepohamowany brak możliwości, próbują zrobić kilka rzeczy naraz. Od dzieciństwa są niespokojni i dlatego w ciągu dnia mogą zająć się tym samym biznesem, zaczynając go i odchodząc, ale potem doprowadzają go do efektu. Ze swojej natury są maksymalistami, dlatego dokonując wszelkich czynów, ich umysł próbuje rozwiązać globalne, uniwersalne problemy.

Gmach Sokoła daje roztropność, skłonność do eksperymentowania, aby poznać różne strony życia, umiejętność nie upadania na duchu w przypadku niepowodzenia. Posiadają zdolność do podjęcia działań aby osiągnąć cel.

 


 1. Gmach Konia

Patron: Kupała

Święte drzewo: wiąz, paproć.

Czerwiec-lipiec

Podobieństwo do Gmachu Sokoła z pewnymi różnicami:

Gmach Konia daje człowiekowi szybkość i wszechogarniające pragnienie życia, ale bardzo często, za szybkim ruchem w kierunku jakiegoś ideału, przelatuje on obok bardziej wspaniałych i wartościowych ideałów.

 


 1. Gmach Orła

Patron: Perun.

Święte drzewo:

Lipiec-sierpień.

Ludzie urodzeni w Gmachu Orła są dobroduszni i życzliwi. Mają bardzo rozwinięte poczucie mecenatu, ale czasami to uczucie może przekształcić się w natarczywość i narzucanie innym swojej opinii. Uczenie się i poznawanie jest dla tych ludzi łatwe.

Gmach Orła daje moc, zdecydowanie w działaniu, lot myśli i fantazji.

 


 1. Gmach Lamparta

Święty patron: Dadźbóg

Święte Drzewo: Jesion.

Sierpień.

Gmach Lamparta jest bardzo podobny do Gmachu Orła, z pewnymi różnicami:

Gmach Lamparta daje roztropność, spokój w myśleniu o problemie, a jednocześnie zabawę i spokój podczas wypoczynku.

 


 1. Gmach Dziwy

Patron: Jiva (czyt.: Dżywa)

Święte drzewo: jabłoń

Sierpień-wrzesień.

Gmach Dziwy daje człowiekowi pragnienie poznania otaczającego świata w całej jego różnorodności. Ludzie urodzeni w tym Gmachu nie dostrzegają presji na siebie przy podejmowaniu decyzji i sami starają się być liderami, aby samodzielnie rozwiązywać wszystkie problemy.

Gmach Dziwy daje upór, niezależność, możliwość osiągnięcia wyznaczonego celu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena