Wrózbiarstwo to dochodowy biznes. Telefon, internet, e-mail i komunikatory internetowe – to narzędzia pracy współczesnej wróżki. Przewidywanie przyszłości jest zyskownym biznesem. W zależności od rodzaju oferowanej usługi, lokalizacji i renomy, wróżki mogą zarobić od 50 do 300 zł za godzinę.

Data dodania: 2011-02-22

Wyświetleń: 2592

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wśród osób korzystających z porad wróżbitów zdarzają się, niestety, przypadki skrajne: osoby, które popadają w uzależnienie, zaczynają konsultować z wróżką prawie każdą swoją decyzję. Przychodzą do wróżki co kilka dni, w międzyczasie jeszcze telefonując i radząc się w najdrobniejszych sprawach. - Zazwyczaj są to osoby niedojrzałe emocjonalnie, które odczuwają lęk przed wzięciem pełnej odpowiedzialności za swoje życie oraz decyzje. Tacy ludzie są na ogół niepewni siebie, mają niskie poczucie własnej wartości. Samodzielne decyzje są dla nich nie do znisienia. Za to czują się komfortowo, gdy ktoś uwolni ich od ciężaru odpowiedzialności za siebie i po prostu powie im, jak powinni postępować. Gdy dochodzi do sytuacji, że uzależnienie od wróżb rujnuje nasze życie i uniemożliwia normalne funkcjonowanie, musimy szukać pomocy.

Co prawda nie ma jeszcze specjalistów w tej dziedzinie. Tak jak nie ma specjalistów od innych, współczesnych uzależnień, z którymi się coraz częściej zmagamy, np, od telewizji, od opalania się w solarium czy od zakupów. Zajmują się tym specjaliści od powszechniejszych uzależnień, bo w gruncie rzeczy mechanizmy są takie same.

Jak ze wszystkim, tak i z magią należy zachować umiar. Jeżeli lubimy studiowanie horoskopów i są one dla nas inspirującą wskazówką, róbmy to. Jeżeli mamy ochotę odwiedzić gabinet wróżki - dlaczego nie? Ale jeśli zaczynamy myśleć, że nic od nas nie zależy, bo nasze losy i tak zostały zapisane w gwiazdach, jeżeli czujemy, że w związku z tym na nic nie mamy wpływu, poszukajmy też pomocy psychologa. Być może mamy problem, któremu nie wystarczy tylko pomoc gwiazd. Dobra wróżka powinna nam doradzić pomoc specjalisty, niestety często bywa tak, że niektóre "wróżki" wykorzystują słabość swoich klientów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena