Nie wiele osób zapytanych wprost odpowie twierdząco, że wierzy we wróżby. Jednak nie wszyscy z nich mówią prawdę ponieważ inaczej, zawód wróżki i wróżbity nie byłby tak popularny. 

Data dodania: 2016-12-01

Wyświetleń: 964

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wróżka i wróżbita, czyli niedoceniany zawód

Wróżki i wróżbici towarzyszyli ludzkości już od najdawniejszych czasów. Przepowiadali oni przyszłość już starozytnym władcom. Specjalizowali się w różnych formach magi i na różnych terenach byli też równie nazwani. Przetrwali oni również najtrudniejsze dla siebie czasy średniowiecza, gdzie za swoje praktyki mogli nawet przypłacić życiem.

Obecnie większość wróżek i wróżbitów idzie z duchem czasów. Jeżeli więc na ekranie Twojego komputera wyświetli Ci się reklama z napisem „Tania wróżka” nie powinno Cie to dziwić. Wróżki i wróżbici już od dawna korzystają z dobrodziejstw najnowszych technologi, by pozyskać klientów. 

Już w latach dziewięćdziesiątych bardzo popularne było wróżenie przez telefon. Mimo tego, że koszty takiej usługi były stosunkowo duże, bardzo wiele osób z nich korzystało. Było to o tyle wygodne, że nie trzeba było wychodzić z domu. Dzisiaj wielu wróżbitów i wróżek przeniosło swoje działania do telewizji i internetu. Jednym z najpopularniejszych wróżbitów w naszym kraju, jest często występujący w telewizji wróżbita Maciej. W ostatnich latach powstało także bardzo wiele serwisów internetowych, w których skupiają się wróżki i wróżbici. Każdy może założyć tam konto i znaleźć osobę odpowiednią dla siebie.

Osoby zajmujące się wróżeniem zazwyczaj specjalizują się w jakimś obszarze magii i wróżbiarstwa. Do wróżenia można bowiem używać m.in. kart tarota, kart klasycznych, run, fusów, wosku czy też szklanej kuli. Bardzo często do przepowiadania przyszłości używa się również horoskopów, ważnych liczb z naszego życia (numerologia) oraz interpretuje się sny. 

Czy wróżenie tak naprawdę działa i czy da się przewidzieć przyszłość? Ile ludzi tyle opinii. Jednak bardzo wiele osób wierzy, że jest to możliwe. Inaczej zawód wróżbity zniknąłby z rynku, a nie cieszył się tak dużą popularnością. Jest to naprawdę dość duży sektor, który często jest pomijany w różnego rodzaju zestawieniach. Choć jest on pomijany przez wielu analityków, działające na nim osoby radzą sobie całkiem nieźle. Najpopularniejsi wróżbici, potrafią zarobić tyle ile bardzo dobrzy prawnicy czy architekci. Jest to więc wbrew pozorom bardzo dochodowy biznes.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena