Jeśli zauważymy, iż nasz kryzys coraz częściej się powtarza, może to oznaczać, iż z naszym zdrowiem psychicznym dzieje się coś niedobrego i jest to właściwy moment by pomógł nam psycholog.
Spotkania z psychologiem mają nie tylko zdiagnozować nasz problem ale również mają nauczyć nas jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych oraz jak postępować by nie dopuszczać do takiego stanu. Jest to bardzo ważne ponieważ osobie chorej często wystarczy najdrobniejszy "drobiazg" by popaść w złe samopoczucie, psycholog nauczy nas w jaki sposób unikać tych "drobiazgów".
Psycholog jest zobowiązany by utrzymać w tajemnicy wszystkie informacje uzyskane od klienta. Wszystkie spotkania odbywają się przy zamkniętych drzwiach bez osób trzecich. Podstawią skutecznej psychoterapii jest zaufanie chorej osoby do psychologa, w innym wypadku szansa na powodzenie psychoterapii jest bardzo mała. Jedynym wyjątkiem, w których psycholog może zdradzić swoją tajemnicę lekarską jest sytuacja zagrożenia życia, w której jego wiedza uzyskana podczas terapii może uratować czyjeś życie.
Jakim osobom oraz w jakich sytuacjach może pomóc psycholog?
- ludziom szukającym rozwoju
- ludziom w kryzysie zawodowym czy małżeńskim
- ludziom, którzy mają problemy z relacjach z innymi osobami
- osobom, które mają problemy wychowawcze
- osobom cierpiącym na zaburzenia nerwowe(nerwice)
- osobom cierpiącym na nerwice
- osobom, które posiadają zaburzenia lękowe
- osobom, które cierpią na zaburzenia psychosomatyczne
- osobom w stanie żałoby
Każda osoba, która czuje, iż pomoc psychologa może jej pomóc w normalnym funkcjonowaniu rodzinnym jak i zawodowym bezzwłocznie powinna się zapisać na wizytę z specjalistą. Niejednokrotnie już dwie bądź trzy 50 minutowe terapie przyniosą nam znaczną poprawę i nauczą nas jak nie dopuszczać do kryzysu oraz jak sobie z nim radzić. Im szybciej zdecydujemy się na taką psychoterapię tym łatwiej będzie specjaliście wyleczyć nasze problemy a nasze życie nabierze blasku i szczęścia, które zostało nam dane
Psycholog to specjalista, który jest wstanie pomóc osobom cierpiącym na najróżniejsze uzależnienia. Niejednokrotnie okazuje się, iż nawet terapie w specjalistycznych placówkach leczących osoby mające problem z alkoholem, narkotynami czy uzależnienia behawioralne nie są tak skuteczne jak rozmowa i terapia oferowana przez psychologa..