Wiele osób podczas swojego życia przechodzi kryzys, raz jest to kryzys związany z życiem zawodowym, innym razem kryzys związany jest z  życiem osobistym.

Data dodania: 2016-01-14

Wyświetleń: 855

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jeśli zauważymy, iż nasz kryzys coraz częściej się powtarza, może to oznaczać, iż z naszym zdrowiem psychicznym dzieje się coś niedobrego i jest to właściwy moment by pomógł nam psycholog.

 

Spotkania z psychologiem mają nie tylko zdiagnozować nasz problem ale również mają nauczyć nas jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych oraz jak postępować by nie dopuszczać do takiego stanu. Jest to bardzo ważne ponieważ osobie chorej często wystarczy najdrobniejszy "drobiazg" by popaść w złe samopoczucie, psycholog nauczy nas w jaki sposób unikać tych "drobiazgów".

 

Psycholog jest zobowiązany by utrzymać w tajemnicy wszystkie informacje uzyskane od klienta. Wszystkie spotkania odbywają się przy zamkniętych drzwiach bez osób trzecich. Podstawią skutecznej psychoterapii jest zaufanie chorej osoby do psychologa, w innym wypadku szansa na powodzenie psychoterapii jest bardzo mała. Jedynym wyjątkiem, w których psycholog może zdradzić swoją tajemnicę lekarską jest sytuacja zagrożenia życia, w której jego wiedza uzyskana podczas terapii może uratować czyjeś życie.

 

Jakim osobom oraz w jakich sytuacjach może pomóc psycholog?

  • ludziom szukającym rozwoju
  • ludziom w kryzysie zawodowym czy małżeńskim
  • ludziom, którzy mają problemy z relacjach z innymi osobami
  • osobom, które mają problemy wychowawcze
  • osobom cierpiącym na zaburzenia nerwowe(nerwice)
  • osobom cierpiącym na nerwice
  • osobom, które posiadają zaburzenia lękowe
  • osobom, które cierpią na zaburzenia psychosomatyczne
  • osobom w stanie żałoby

Każda osoba, która czuje, iż pomoc psychologa może jej pomóc w normalnym funkcjonowaniu rodzinnym jak i zawodowym bezzwłocznie powinna się zapisać na wizytę z specjalistą. Niejednokrotnie już dwie bądź trzy 50 minutowe  terapie przyniosą nam znaczną poprawę i nauczą nas jak nie dopuszczać do kryzysu oraz jak sobie z nim radzić. Im szybciej zdecydujemy się na taką psychoterapię tym łatwiej będzie specjaliście wyleczyć nasze problemy a nasze życie nabierze blasku i szczęścia, które zostało nam dane

 

Psycholog to specjalista, który jest wstanie pomóc osobom cierpiącym na najróżniejsze uzależnienia. Niejednokrotnie okazuje się, iż nawet terapie w specjalistycznych placówkach leczących osoby mające problem z alkoholem, narkotynami czy uzależnienia behawioralne nie są tak skuteczne jak rozmowa i terapia oferowana przez psychologa..

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena