Każda osoba decydująca się na prowadzenie sklepu detalicznego musi przygotować się na zgromadzenie niezbędnego sprzętu. Poniżej przedstawiamy listę 8 niezbędnych sprzętów, z którymi obsługa w sklepie detalicznym jest znacznie łatwiejsza i sprawniejsza. 

Data dodania: 2015-12-22

Wyświetleń: 1014

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Profesjonalny sprzęt w sklepie detalicznym

Pakowarki i zgrzewarki – w wielu sklepach, zwłaszcza w sklepach z żywnością, urządzenie to jest niezastąpione. Dzięki pakowarkom foliowym można w bardzo szczelny sposób przechowywać żywność. Świeżość tak zapakowanego produktu może trwać nawet do 5 razy dłużej. 

Metkownice – każdy spotkał się z tym urządzeniem. Jest niezwykle praktyczne i ułatwia w szybki i prosty sposób nalepianie cen na produkty. Za pomocą bardzo prostego systemu, wystarczy ustawić konkretną cenę i delikatnie przykładając koniec metkownicy do metki zostawiamy nalepkę z wydrukowaną ceną.

Drukarki etykiet – istnieje możliwość w szybki i sprawny sposób oznakowania sprzętu w sklepach. Można tego dokonać za pomocą specjalnej drukarki do etykiet. Dzięki specjalnemu programowi można w dowolny sposób zaprojektować i spersonalizować swoje etykiety, którymi można oznaczać sprzęt biurowy, komputerowy czy inne elementy, których oznakowanie usprawni wymagania.

Czytniki kodów kreskowych – jest to podstawowy element każdego sklepu detalicznego. Zawsze można spotkać go przy kasach. Czytnik może sczytywać kody kreskowe automatycznie lub po naciśnięciu przycisku.

Zapinarka pistoletowa – bez tego urządzenia bardzo trudno jest sobie wyobrazić mocowanie metek do odzieży. Zapinarka posiada bardzo cienką igłę, która umożliwia wbicie się w metkowany przedmiot bez naruszenia tkaniny. Mocowana metka zazwyczaj jest na cieniutkiej żyłce, która mocuje etykietę.

Drukarki fiskalne – niezależnie od tego czy jest to sklep spożywczy, firma jednoosobowa, każdy sklep musi posiadać drukarki fiskalne, które są niezbędne do drukowania paragonów.

Programy – w wielu sklepach zamiast tradycyjnych kas fiskalnych istnieją specjalne kasy z monitorami. Wówczas tego rodzaju kasa fiskalna musi posiadać specjalny program, który umożliwia obrót towarów. Dzięki takim programom z łatwością można dodawać nowe produkty do oferty, drukować raporty dzienne i roczne, przygotowywać zamówienia, czy analizować stan magazynu. Ilość i zakres funkcji zależy od sklepu oraz rodzaju programu.

Wagi – to nieodłączne elementy każdego sklepu z żywnością. W wielu supermarketach takie wagi są samoobsługowe. Wystarczy położyć produkt na wadze wybrać produkt, a po chwili dostaniemy wydrukowaną etykietę z kodem kreskowym, którą można przykleić na ważony produkt. Podobne wagi znajdują się również przy kasach. W sklepach gdzie nie ma wag samoobsługowych produkty są ważone zaraz przy kasach.

To, jaki sprzęt będzie najlepszy do sklepu zależy przede wszystkim od jego asortymentu. W punktach detalicznych lista odpowiedniego wyposażenia jest bardzo długa. Warto jednak wziąć pod uwagę, że takie wyposażenie przyczynia się do znacznego usprawnienia i ułatwienia pracy.  

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena