Gdyby nie wagi hakowe, nasza codzienność wyglądałaby zupełnie inaczej. Nie mielibyśmy możliwości dokonania najprostszych pomiarów, na które już nawet chyba nie zwracamy uwagi.

Data dodania: 2012-06-29

Wyświetleń: 1453

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wagi hakowe sprawiają, że możliwy jest handel sypkimi towarami oraz ważenie świeżo złowionych ryb. To dzięki nim możemy sprawnie odmierzyć składniki na ulubione ciasto, a nawet zważyć bagaż przed rozpoczęciem wakacyjnych wojaży. Nieco większe wagi hakowe z powodzeniem stosuje się w pracach budowlanych oraz spedycji. Jak więc tu bez nich żyć?

Nowoczesne wagi hakowe to już coś znacznie więcej, niż tylko element pomiarowy i wskazówki. Obecnie urządzenia tego typu są zaopatrzone w szereg bardzo przydatnych udogodnień. Wyświetlacz stworzony w oparciu o najświeższe pomysły naukowców, dowolna możliwość programowania – stanowią najważniejsze elementy nowoczesnych urządzeń pomiarowych. Produkując wagi hakowe skupiono się nie tylko na tym, aby były możliwie jak najbardziej dokładne i wytrzymałe. Poza tymi, niezwykle ważnymi celami dodano jeszcze kilka innych atrakcji. Współczesne wagi hakowe oferują użytkownikowi profesjonalny pomiar towarów, ale jednocześnie nie są nieporęcznymi, topornymi urządzeniami, jakie wychodziły z fabryk jeszcze kilkanaście lat temu.

Z troski o zadowolenie klienta wynika również dbałość o estetyczne wykonanie. Przyciągający uwagę design, jakim cechują się nowoczesne wagi hakowe wyróżnia je na tle starszych, mało atrakcyjnych urządzeń. Wagi hakowe to również bezproblemowe przechowywanie oraz transport: istnieją modele tak małe, że nie zajmą więcej przestrzeni, niż drobny odbiornik radiowy, a są przy tym o wiele bardziej zaawansowane technologicznie. Zakres ważenia, w jaki wyposażono wagi hakowe waha się, zależnie od wybranego modelu w zakresie od 50 kg aż do kilku ton!

Mocarne haki, od których wywodzi się nazwa „wagi hakowe” to druga, zaraz po mechanizmie ważącym, najważniejsza część urządzenia. Z myślą o tym, aby bez problemu podołał każdemu obciążeniu, wykonano go z mocnych materiałów. Tym sposobem sprawiono, że użytkownik takiego sprzętu, ma zapewniony niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa – nie ma już ryzyka, że ważony obiekt zerwie się z wagi, powodując nierzadko ogromne straty. Duży wyświetlacz, jaki posiadają nowoczesne wagi hakowe znacznie ułatwi odczyt wyniku nawet z odległości, tym bardziej, że do urządzeń dołączany jest już niemal standardowo, pilot zdalnej obsługi.

Już sześć najzwyklejszych baterii AAA, dostępnych w każdym kiosku wystarczy, aby waga hakowa działała sprawnie nawet przez 70 godzin. Jeśli pracujemy wykorzystując większe urządzenia, o udźwigu ponad kilku ton, można zastosować wydajny akumulator – z nim waga hakowa może pracować przez 150 godzin!

Przydatne w domu, handlu i spedycji – wagi hakowe są niemal niezbędnym elementem naszej codzienności. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że gdyby wagi hakowe nie istniały, życie byłoby o wiele trudniejsze.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena