Zaglądając do sklepu z narzędziami i wyposażeniem warsztatu, pewnie niejedna osoba straciła głowę, gdy zobaczyła wybór tulejek ściernych. Jest ich naprawdę cała masa! Mimo wszystko ich wybór wcale nie jest trudny. Przede wszystkim należy określić, z jakimi materiałami chce się z ich pomocą pracować. 

Data dodania: 2020-07-13

Wyświetleń: 776

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Tulejki ścierne - co powinno się o nich wiedzieć?

Wybierając nawet najbardziej wydajne tulejki ścierne, ich cena to nadal zaledwie kilka złotych. Warto więc wybrać ich co najmniej kilka, aby później nie musieć dokupować po jednej sztuce!

Tulejki ścierne i ich zastosowanie

Narzędzia takie jak tulejki ścierne pozwalają w łatwy i szybki sposób wygładzić różnego rodzaju powierzchnie. Dzięki zautomatyzowanej pracy nie trzeba wkładać w to zadanie siły fizycznej, zaś jej efekty są jeszcze dokładniejsze. Nawet niewielkiego rozmiaru szlifierki, również te, które mają naprawdę niewiele mocy, potrafią wygładzić dowolną powierzchnię znacznie dokładniej, niż człowiek, korzystając z papieru ściernego.

Tulejki ścierne, tak samo jak pasy bezkońcowe, o których więcej można dowiedzieć się pod adresem https://www.sucha24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/item/13162, wybierane są pod kątem materiału, na jakim mają wykonywać swoją pracę. Faktura ścierna, która powinna móc uzyskać odpowiedni efekt w pracy z drewnem, różni się od takiej, która służy do wygładzania twardych metali.

Jak zakładać tulejki ścierne?

Aby założyć tulejkę ścierną do urządzenia, potrzebny będzie trzpień mocujący. Najczęściej wykonany jest on z gumy, która pozwala precyzyjnie i stabilnie utrzymać tulejkę podczas pracy. Tulejkę nasadza się na gumowy trzpień mocujący poprzez wprawienie jej w lekki obrót. Przy zakupie trzpieni warto zwrócić uwagę na ich jakość i staranność wykonania. To właśnie od nich zależeć będzie to, w jaki sposób utrzymana zostanie tulejka ścierna podczas pracy. Warto wyposażyć się w nawet kilkadziesiąt sztuk tulejek - są one naprawdę tanie, a posiadanie w warsztacie wielu ich rodzajów i zamienników będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem, które zaoszczędzi wielu przyszłych wypraw do sklepu po jeden potrzebny element.

Tulejki ścierne do pracy z różnymi materiałami

Najczęściej wybierane przez klientów tulejki ścierne to modele ceramiczne. Nic w tym dziwnego - są one bardzo trwałe, gwarantują skuteczną pracę na różnego rodzaju materiałach i pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Z ich użyciem pracować można zarówno na sucho, jak i na mokro. Mimo tego samego materiału wykonania ceramiczne tulejki ścierne mogą mieć bardzo różną granulację. To ona przekłada się na skuteczność pracy z różnymi materiałami, dlatego warto kupować tulejki z przeznaczeniem do obrabiania konkretnych ich rodzajów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena