Dziś chcę wam przybliżyć zabieg, który jest połączeniem masażu klasycznego i terapii pochodzącej z medycyny chińskiej. Pochodzi z Singapuru a jakie są jego zalety przeczytacie w artykule.

Data dodania: 2014-05-26

Wyświetleń: 2126

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co to jest Terapia Meridian Gua-sha?
Jest to technika uzdrawiania oparta na tradycyjnej medycynie chińskiej. "Gua" oznacza pocierać, "Sha" oznacza czerwone plamy na skórze. Gua-sha stymuluje przepływ energii, usprawnia przepływ limfy w układzie limfatycznym oraz przepływ krwi w układzie krwionośnym.  Stosowane przy zabiegu esencje ziołowe wzmacniają efekt i uaktywniają proces regeneracji organizmu.
 
Jaki jest przebieg terapii meridian Gua-Sha?
Technika meridian Gua-Sha polega na rozprowadzeniu preparatu odpowiadającego głaskanej meridianie oraz pocieranie płytką z jadeitu wzdłuż odpowiedniego kanału meridiany. Poniżej zdjęcie po pierwszym zabiegu i po drugim 7 dni później.
Użyte esencje: Forsycja detox oraz Vital Meridian Essence. Użycie tych olejków przy terapii Gua-Sha rozpoczyna proces regeneracji oraz dostarcza do organizmu odpowiednich wartości odżywczych. Pomiędzy zabiegami klientka stosowała się do zaleceń terapeuty i stosowała esencje Forsycji detox na wybrane punkty.
Pod wpływem terapii na skórze pojawiają się czerwone plamy które znikają w ciągu 2-4 dni.
Plamy pojawiają się w miejscu blokad. Użycie esencji przy terapii Gua-Sha rozpoczyna proces regeneracji oraz dostarcza do organizmu odpowiednich wartości odżywczych. Pomiędzy zabiegami klientka używała odpowiednie esencje na wybrane punkty. Jak widać na zdjęciach powyżej stany zapalne zniknęły. Widać wyraźną poprawę w miejscu przechodzenia meridian pęcherza moczowego i woreczka żółciowego.
Jakie jest działanie zabiegu?
  • działa profilaktycznie, wzmacnia organizm
  • stymuluje układ odpornościowy
  • odtruwa i odkwasza organizm
  • przywraca równowagę emocjonalną, zmniejsza stres
  • zapewnia ulgę w dolegliwościach związanych z pracą narządów wewnętrznych
  • usuwa blokady i ból szczególnie: ból głowy, sztywność karku, ramion, bóle pleców i stawów, bóle reumatyczne.
Jak często stosuje się terapię meridian Gua-Sha?
 
Zabieg najlepiej wykonywać co 4-7dni w zależności od tego czy pomiędzy stosujemy esencje ziołowe. Przed zabiegiem oraz po robimy zdjęcie aby klient mógł śledzić przebieg terapii oraz mógł się przekonać o skuteczności działania Meridian Therapy. Dodatkowo stosując codzienną profilaktykę i nanosząc odpowiednie esencje na punkty meridian przyspieszamy i wzmacniamy regenerację organizmu.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena