Pies to idealny towarzysz górskich wędrówek. Aby wspólny wyjazd był udany musimy go starannie zaplanować.

Data dodania: 2015-07-21

Wyświetleń: 1321

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwsza sprawa to oczywiście nocleg. Musimy dokładnie sprawdzić, czy w danym miejscu psy są mile widziane. Ponadto warto sprawdzić ile będzie kosztował pobyt naszego pupila w danym miejscu. Dzięki temu lepiej zaplanujemy nasz budżet.

Zanim ruszymy na szlak, musimy sprawdzić, czy psy są na nim mile widziane. Na szczęście coraz więcej szlaków jest dostępnych dla czworonożnych turystów. Zawsze musimy pamiętać o smyczy i kagańcu. Dzięki temu zapewnimy bezpieczeństwo nie tylko naszemu pupilowi, ale także innym turystom. Wszak nie każdy lubi psy…


Co zabrać ze sobą?
Najważniejszym psim gadżetem na szlaku jest oczywiście miska. Najlepiej, jeśli wybierzemy turystyczną, może być wykonana z nieprzemakalnej tkaniny, gumy czy plastiku. Wybór jest naprawdę przeogromny.  Warto przetestować kilka modeli i wybrać najlepszy dla naszego psa.

Kolejna kwestia to, czym karmić psa

Taka górska wyprawa sprawia, że nasz pies zużywa więcej kalorii. Dlatego warto zainwestować w wysokoenergetyczną karmę lub w wysokoenergetyczne przekąski. Pamiętajmy, że nie wolno serwować psy dużego posiłku przed samym wyjściem na szlak. Podobnie po powrocie. Dajmy czas, aby nasz zwierzak nieco ochłonął.

Pamiętajmy o odpowiednio dużym zapasie wody. Dla nas, jak i dla naszego zwierzaka. Bez tego nasza wyprawa może mieć opłakane skutki. Nie możemy dopuścić do odwodnienia organizmu.

Po powrocie ze szlaku zapewnijmy psu wygodne miejsce do odpoczynku. Warto zabrać ze sobą pled lub koc, na którym pies będzie mógł odpoczywać. Zapach domu da mu poczucie bezpieczeństwa i zapewni komfort wypoczynku.

Dobrze rozłóżmy siły podczas naszej górskiej wyprawy. Pierwsze wędrówki niech nie będą zbyt trudne. Dajmy sobie i psu czas na adaptację do nowego środowiska. Stopniowo podnośmy stopień trudności. Po kilku dniach nasze wędrówki mogą stać się coraz dłuższe i bardziej intensywne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena