Urządzanie pokoju dla dziecka to świetna zabawa. Możemy puścić wodze fantazji i stworzyć bajkową, kolorową krainę.

Data dodania: 2015-08-07

Wyświetleń: 822

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak maluchy szybko rosną i już po kilku latach konieczny jest kolejny remont pokoju dla dziecka. Jak zatem urządzić kącik niemowlaka, by posłużył jeszcze kilkulatkowi - a nawet starszemu dziecku?

Kolory

Róże i błękity wyglądaja ślicznie w pokoju niemowlaka, ale już starszemu dziecku mogą nie odpowiadać. Jest to więc rozwiązanie tymczasowe. Jeśli chcemy uniknąć szybkiego remontu, wybierajmy bardziej neutralne barwy - jasny fiolet, pastelowa zieleń, delikatna żółć lub kolor kawy z mlekiem. Idealnie dopasują się i do niemowlęcych, i do dziecięcych mebelków.

W przypadku, gdy planujemy położenie tapety, warto zastanowić się nad uniwersalnym wzorem lub przeznaczyć na nią tylko jedną ścianę, resztę pozostawiając pomalowaną na pastelowy kolor. Ułatwi nam to poźniejszą zmianę wystroju.

Meble

Obecnie bardzo modne są białe meble. Wspaniale wyglądają w pokoju niemowlęcia, więc rodzice chętnie je wybierają. Niestety, to, co sprawdza się przy leżącym maluchu, przy starszym dziecku może sprawić problem. Jasne, delikatne fronty mebli będą narażone na obicia i zarysowania.

Dobrym wyborem są meble z jasnego lub ciemnego drewna, nawet te z widocznymi sękami. Lekkie uszkodzenia będą na nich prawie niewidoczne. Dodatkowo lepiej dopasują się do pokoju starszaka niż typowo niemowlęce, białe szafki.

Dekoracje

Ozdoby goszczące w sypialni małego dziecka możemy z powodzeniem wykorzystać później. Litery ułożone w imię maluszka mogą pozostać na ścianie lub stanąć na półce, przyklejone w fantazyjny wzór na drewnianej podkładce. To dobry początek do nauki liter, a także do rozróżnienia łóżek - w przypadku, gdy w pokoju mieszka dwójka dzieci.

Fotel przeznaczony wcześniej do karmienia po dołożeniu kolorowych poduszek stanie się wygodną sofą, a sznurek zawieszek po zdjęciu ozdób - galerią prac rysunkowych.

Zmiany, zmiany…

Niektóre zmiany będą konieczne, by pokój zyskał inny charakter. Podstawa to wymiana łóżeczka, usunięcie przewijaka, wstawienie stoliczka i krzesełek oraz schowków na zabawki dla dziecka. Jednak dzięki powyższym pomysłom będziemy mogli ograniczyć konieczny remont do minimum.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena