Czujesz, że w obecnym miejscu zatrudnienia nie masz już możliwości rozwoju? A może praca magazyniera lub akwizytora to nie twoja bajka, ale obawiasz się ją stracić - bo teraz tak trudno o dobrą pracę?

Data dodania: 2015-08-06

Wyświetleń: 793

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Szukanie nowego zatrudnienia nie musi równać się z utratą obecnego. Wystarczy, że przeprowadzisz je dyskretnie.

Aktywność na portalach społecznościowych

Dzięki nim możesz utrzymywać kontakt z head hunterami i odpowiadać na ich propozycje pracy. Pamiętaj także o aktualizowaniu kont na serwisach związanych z pracą, takich jak Goldenline i LinkedIn. Jeśli na bieżąco będziesz uzupełniał informacje o swoich kompetencjach, zyskujesz większą szansę na otrzymywanie dopasowanych do nich ofert.

Utrzymywanie kontaktów

Nie tylko z wspomnianymi już head hunterami, ale również z siatką znajomych. Możesz poinformować ich, że szukasz pracy i zapytać o ciekawe oferty. Dobrym ruchem będzie wysyłanie takich wiadomości w prywatnym komunikatorze lub mailowo. Udostępnienie tego typu pytania na facebook’owej tablicy jest nieco ryzykowne, zwłaszcza gdy do twoich znajomych należą współpracownicy.

Ogłoszenia

W zaciszu domu możesz spokojnie odpowiadać na ogłoszenia z portali z pracą. Dzięki większemu już doświadczeniu zawodowemu bez problemu wybierzesz interesujące oferty. A gdy już otrzymasz telefon z zaproszeniem na rozmowę, warto tak zaplanować spotkanie, by nie kolidowało z godzinami pracy. Postaraj się też, by szef nie zauważył zmiany w ubiorze. Jeśli w pracy dozwolony jest luźny strój, a pewnego dnia pojawisz się w koszuli z krawatem, od razu będzie wiadomo, że szukasz pracy. Stopniowo przyzwyczajaj więc współpracowników do zmiany stylu - najlepiej będzie zacząć tuż po wysłaniu pierwszej aplikacji.

Postaw na jedną kartę

Jeśli jesteś pewien, że szef nie zareaguje na wieść o szukaniu pracy wypowiedzeniem, możesz mu o tym po prostu powiedzieć. Warto też opisać powody, dla których podjąłeś taką decyzję. Być może dzięki temu wspólnie znajdziecie wyjście z sytuacji, które niekoniecznie musi oznaczać twoje odejście z firmy.

Niestety, większość pracodawców może nie zaakceptować twojej decyzji o zmianie pracy. Jeżeli więc nie wiesz do końca, jak na tę informację zareaguje szef, lepiej będzie skorzystać z innych podanych tutaj sposobów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena