Przedsiębiorstwa zajmujące się dystrybucją wszelkiego typu rozwiązań informatycznych dla firm, zarówno pod postacią oprogramowania, jak i sprzętu, nigdy nie należały do znanych i rozpoznawalnych marek. 

Data dodania: 2015-07-15

Wyświetleń: 869

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podstawowe urządzenia fiskalne

Uniemożliwiał to brak kontaktu z odbiorcą indywidualnym, który, choć pośrednio korzysta z dostarczanych przez owe przedsiębiorstwa produktów, ich obecność traktuje bez zastanowienia. Dla tego typu klienta są to rzeczy, które po prostu są.

Tymczasem takich produktów, z których pośrednio lub bezpośrednio korzystają konsumenci każdego dnia, jest naprawdę sporo. Doskonałym przykładem są tutaj kasy fiskalne, drukarki fiskalne, skanery oraz drukarki etykiet. Z urządzeniami tymi spotykamy się we wszystkich sklepach i punktach usługowych.

Kasy fiskalne

Kasy rejestrujące, popularnie zwane kasami fiskalnymi, umożliwiają zapisywanie obrotu wraz z kwotami podatku wynikającego z wartości sprzedaży. Na rynku dostępnych jest cała paleta różnych typów kas fiskalnych. Różnią się od siebie wzornictwem, jakością wykonania, sposobem i ilością zastosowanych innowacji technologicznych, niezawodnością oraz funkcjonalnością i stopniem skomplikowania obsługi. Niektóre typy kas przystosowane są wyłącznie do pracy stacjonarnej, inne zaś mogą być używane w terenie.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne rejestrują przychody ze sprzedaży detalicznej, który to rejestr wykorzystywany jest przy rozliczaniu podatku dochodowego oraz VATu.  Każda taka drukarka posiadać musi zgodną z prawem homologację. Mechanizm drukujący umożliwia wydruk paragonów fiskalnych, faktur, przedpłat, rabatów, operacji kasowych i innych dokumentów.

Urządzenia te wykorzystuje się w super- i hipermarketach, hurtowniach, sklepach osiedlowych, stacjach benzynowych, w aptekach i w innych punktach handlowych lub usługowych.

Skanery

Czytniki kodów kreskowych, zwane popularnie skanerami, odczytują wszystkie standardowe kody kreskowe, włącznie z charakteryzującymi się dużą gęstością, słabą jakością wydruku, uszkodzeniami, zabrudzeniami lub niewielkimi rozmiarami. Skanery używane są prawdopodobnie we wszystkich punktach handlowo – usługowych.

Drukarki etykiet

Urządzenia służące do drukowania w warunkach biurowych najróżniejszych naklejek, grafik, tekstów, liniowych i dwuwymiarowych kodów kreskowych, nazywamy drukarkami etykiet. Istnieje wiele modeli tych urządzeń, każdy z nich posiada inną konfigurację i wyposażenie.

Licencja: Creative Commons