3D, czyli obraz trójwymiarowy przypomina ten, który odbiera na co dzień ludzkie oko i wykorzystuje podobne do niego zjawiska optyczne. Daje całkiem nową jakość telewizji i filmów wyświetlanych w kinie. Funkcję 3D ma coraz więcej telewizorów. Czy sprawdzi się w kamerach?

Data dodania: 2015-02-26

Wyświetleń: 1521

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kilka powodów, dla których warto kupić kamerę 3D

Jak to działa
Efekt trójwymiaru otrzymuje się przez zastosowanie dwóch różnych obiektywów ustawionych w odległości zbliżonej do rozstawu ludzkich oczu (średnio 65 mm). Kamera rejestruje i zapamiętuje obrazy z dwóch różnych kanałów wizyjnych. Taki zapis pozwala na późniejsze i równoczesne odtworzenie nagrań – zarówno na zwykłym sprzęcie 2D, jak i w telewizorach 3D (z okularami aktywnymi lub bez). Poniżej  pięć powodów, dla których warto zainwestować w sprzęt nagrywający 3D

Kamera 3D sprawdzi się świetnie jako dodatek do telewizora 3D

Osoby posiadające w domu telewizor lub ekran, który posiada możliwość wyświetlania 3D z pewnością docenią kamerę, która również na to pozwala. A osoby, które nie mają takich telewizorów, mogą być o krok naprzód –  będą przygotowane na kolejny zakup odbiornika, nawet jeśli planują go dopiero w perspektywie kilku lat.  Ponadto każdy sprzęt nagrywający w trójwymiarze może także rejestrować zwykły obraz 2D – jego kupno to rozwiązanie perspektywiczne. 

Kamera 3D to nowa jakość nagrywania
Niesamowite widoki z wakacji albo relacja ze ślubu u kuzynki nie muszą być już „płaskie”. Chociaż kamera pojawiła się w szerokiej sprzedaży niedawno, ale nowa technologia nie jest przeznaczona tylko do nagrywania filmów w typie „Awatara”. Sprawdza się świetnie do filmowania  architektury i plenerowych widoków. Sprzęt staje się też z czasem coraz tańszy.  

Kamera 3D to filmy na YouTube w trójwymiarze 
To coś dla wszystkich, którzy lubić publikować krótkie filmiki w sieci, na przykład vlogerów i Youtubersów. Co ciekawe, na kanale można umieścić wideo 3D, ale do jego odbioru nie jest potrzebny specjalny ekran. Wystarczą czerwone-niebieskie okulary, aby zobaczyć na filmie nagranym w trójwymiarze odpowiedni efekt. 

Kamera 3D to nowy standard dla filmowców
Wielu klientów firm, które przygotowują materiały reklamowe lub zajmują się nagrywaniem ważnych uroczystości, życzy sobie wideo 3D. Dlatego, nawet jeśli nie jesteś fanem nowej technologii, ale zajmujesz się profesjonalnie filmowaniem, z czasem i tak rozejrzysz się na kamerką w 3D. Chyba, że zmieni się moda lub pojawi się nowa funkcja rejestru obrazu. 

Kamera 3D to fajna zabawa!
Taki sprzęt to na pewno ciekawy gadżet dla wszystkich, którzy lubią nowinki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena