Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, wszyscy staramy się pomóc rodzicom w początkowym wyposażeniu go w niezbędne akcesoria. Przynosimy kolorowe ubranka, pieluchy oraz pierwsze zabawki. Warto jednak pomyśleć również o pamiątkach, jakie nowe członek rodziny wniesie z okresu niemowlęcego do swojego dorosłego życia.

Data dodania: 2015-02-25

Wyświetleń: 1060

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wybrać dobrą pamiątkę dla noworodka?

Gotowy album do uzupełniania wspomnień

W ofertach sklepów roi się od tego typu książek, które ułatwią spisywanie wspomnień, jak również zmobilizują nas do regularnego uzupełniania wiadomości o dziecku. Dostępne są rozmaite albumy, począwszy od tych skupiających się na pierwszym roku życia, poprzez tych opisujących całe dzieciństwo, skończywszy na prowadzeniu biografii malucha aż do jego wejścia w dorosłość. Ostatnia propozycja jest szczególnie interesująca, gdyż na 18 urodziny możemy obdarować naszą pociechę wspomnieniami jego życia, lecz widzianymi naszymi oczami. Będzie to z pewnością pamiątka, która będzie towarzyszyła Twojemu dziecku przez całe życie.

 

Samodzielnie wykonany album ze zdjęciami

Jest to bardziej kreatywne podejście do uwieczniania ważnych chwil w życiu naszego malucha. Wystarczy kupić odpowiednią książkę z pustymi stronami, aby rozpocząć prowadzenie tej swoistej kroniki. Daje Ci to nieograniczone możliwości wykorzystania fantazji, bowiem do albumu możesz dołączać nie tylko fotografie z opisami wydarzeń, lecz również wszelkie wycinki z gazet, pierwsze rysunki, a nawet kopie ważnych dokumentów, jak akt urodzenia. Jeśli zdecydujesz się na długotrwałe uwiecznianie zdarzeń, umieścisz w albumie również pierwszy mandat lub zdjęcie pierwszej nastoletniej miłości Twojego syna lub córki.

 

Biżuteria na całe życie

W niektórych rodzinach panuje tradycja przekazywania między pokoleniami biżuterii po przodkach. Babcie dają swoim wnuczkom swoje zaręczynowe pierścionki, natomiast męska część rodziny wymienia się zegarkiem z przedwojenną datą produkcji. Jednak doskonałym prezentem dla noworodka będą również nowe kolczyki oraz łańcuszki, które wykonane z metali szlachetnych, będą służyły dziecku przez całe życie. Stanowią nie tylko znakomitą pamiątkę, lecz również są praktycznym upominkiem, gdyż biżuterię w klasycznych wzorach można założyć na każdą okazję.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena