Zarządzanie produkcją w ostatnich latach nabiera coraz to nowego wymiaru. Dynamika rynku i konkurencja sprawiają, że firmy muszą bardziej świadomie podejmować konkretne decyzje, rezygnując z nieodnajdującego się w dzisiejszych realiach systemu gromadzenia, obróbki oraz przekazywania informacji do kadry pracowniczej. 

Data dodania: 2014-09-14

Wyświetleń: 1543

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Lean Manufacturing - system, który dobrze jest znać

Na jego miejsce czas wprowadzić zupełnie nowy system: Lean Manufacturing. 

Dlaczego właśnie ten system?

Lean Manufacturing to system ograniczający marnotrawstwo oraz eliminujący niepotrzebne operacje i procedury w procesie produkcji, co przekłada się na dostarczanie klientowi produktów i usług o jak najwyższej wartości. Lean Manufacturing ma jeszcze jedną ważną zaletę: zachowując najwyższą jakość pozwala na ograniczenie kosztów i produkcji i wykorzystanie jak najmniejszej ilości surowców. Warto więc go znać. Jeśli chcemy system ten wdrożyć do własnej firmy, warto wcześniej zdecydować się na szkolenia organizowane przez wyspecjalizowane instytucje, które doskonale znają zasady i charakter tego systemu. 

I nie miejmy złudzeń, szkolenie takie powinni przejść wszyscy pracownicy, którzy w jakimkolwiek stopniu będą odpowiadać później z jego wdrażanie i doskonalenie. Dlatego warto znaleźć szkolenia dla firm, z których będzie mogła skorzystać większa liczba naszych pracowników. I warto zaufać tym, którzy mając doświadczenie i podnosząc wciąż własne kompetencje, mogą tę wiedzę przekazać nam jak najlepiej. 

Czego się nauczymy? 

Po pierwsze poznamy czynniki, które przyczyniają się do wspomnianego marnotrawstwa i nauczymy się je eliminować. Nauczymy się zapobiegać takim sytuacjom, jak nadwyżka produkcji zbytecznych części, nieodpowiednia organizacja miejsc pracy, stosowanie niepoprawnych narzędzi. 

Po drugie, nauczymy się jak usprawnić produkcję poprzez decentralizację procesów decyzyjnych, wdrożenie kontroli jakości, czy dążenie do doskonalenia zmian, na które się zdecydowaliśmy. Wiemy nie tylko, co trzeba zrobić, ale też jak. Podczas szkoleń prezentowane są nie tylko założenia czy zasady funkcjonowania Lean Manufacturing. Obok nich trenerzy prezentują także odpowiednie narzędzia i metody. Bo kursant ma wiedzieć nie tylko co musi zmienić, ale też jak tego dokonać. 

Poznaje więc podstawowe elementy tej metody: standaryzację 5S, efektywne zarządzanie sprzętem i maszynami, definiowanie wartości dodanej, czy definiowanie i redukowanie marnotrawstwa. Podczas szkoleń uczestnicy uczą się więc precyzyjnie sterować procesem produkcji w czasie rzeczywistym, co szybko przynosi wymierne korzyści.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena