Studia podyplomowe mogą stanowić ważny przełom w karierze zawodowej. Bardzo często ukończenie ich jest pomocne w otrzymaniu awansu zawodowego czy zwiększeniu pensji, ale nie tylko...

Data dodania: 2014-07-31

Wyświetleń: 1330

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Studia podyplomowe szansą na rozwój kariery?

A komu się naprawdę przydadzą?
Na studia podyplomowe mogą zapisać wyłącznie osoby, które posiadają ukończone studia wyższe. Warto jednak wiedzieć, iż wystarczy posiadanie jedynie pierwszego stopnia, tj. tytułu licencjata lub inżyniera.

W dzisiejszych czasach bardzo często ukończenie jednego kierunku nie jest wystarczające dla pracodawcy. Z tego właśnie powodu coraz więcej ludzi decyduje się na dalsze kształcenie, zazwyczaj właśnie w postaci studiów podyplomowych lub wyboru kolejnego kierunku studiów. Jednak pogodzenie studiowania równocześnie dwóch kierunków naprawdę nie jest rzeczą prostą i wymaga wielu poświęceń.

Pierwsza opcja to bardzo wygodny sposób dla ludzi pracujących, ponieważ zajęcia odbywają się przede wszystkim w weekendy lub późnymi popołudniami więc nie ma potrzeby korzystania z dni wolnych w pracy. Tym samym nasz pracodawca nie pomyśli, iż ponad swoje obowiązki służbowe przekładamy coś innego. Zobaczy jedynie to, iż chcemy się ciągle rozwijać i potrafimy pogodzić wiele rzeczy, a to z pewnością wpłynie na jeszcze lepszą ocenę nas jako pracowników.


Rozwiń skrzydła!
Studia podyplomowe powinny być pomocą w rozwinięciu skrzydeł i wzbogaceniem posiadanej wiedzy albo także po prostu oddaniem się jeszcze mocniej swoim pasjom. Wybieramy je już jako dorośli i w pełni świadomi ludzie, powinniśmy więc nie popełnić błędu, co do naszych aspiracji i zainteresowań, jak dość często się to zdarza w przypadku wybierania pierwszych studiów.

Warto wiedzieć też, że jeśli wybieramy się na studia podyplomowe, które ściśle wiążą się z naszą pracą, to zdarza się, iż pracodawca zechce je dofinansować, więc nie będziemy musieli opłacać całej sumy.
 

Co jest ważne?
Musimy zwrócić uwagę na opinie innych studentów. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat poziomu kadry naukowej, zaplecza jakim dysponuje uczelnia oraz panującej tam atmosfery. Wszystkie te czynniki są bardzo ważne i wpływają pozytywnie nie tylko na nasz poziom intelektualny, ale również i nasze samopoczucie.

Dodatkowo, możemy nie tylko wzbogacić swoją wiedzę i podnieść swoje kwalifikacje, ale i zdobyć wiele interesujących kontaktów, a zwłaszcza tych zawodowych.
 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena