Niezależnie od tego jaki masz cel, czy chcesz przytyć  dla sportu czy z przyczyn czysto osobistych, proces nabierania masy mięśniowej nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać...

Data dodania: 2014-07-25

Wyświetleń: 2061

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak Szybko Przytyć ? Skuteczna FORMUŁA krok po kroku

Często na forach ludzie zadają pytanie – Jak szybko Przytyć? ...i otrzymują odpowiedź w stylu: zacznij więcej jeść, dorzuć do diety więcej kalorii to na pewno przytyjesz.

Niestety jest to stary jak świat mit dotyczący diety na masę. Jedz więcej to przytyjesz. W praktyce wygląda to tak, że jedząc więcej (nieodpowiednich rzeczy) możesz przytyć stosunkowo szybko, ale będzie to masa czysto tłuszczowa.

Jeśli zależy ci na masie tłuszczowej rozwiązanie problemu będzie znacznie prostsze. Oto recepta:
zacznij jeść więcej fastfoodów, chipsów oraz słodyczy. MASA tłuszczowa gwarantowana (szybko)!

Ale jeśli zależy Ci na czymś zupełnie innym, Na solidnej masie mięśniowej (na stałe) będzie to troszkę bardziej skomplikowane i wymagające pracy. W tym celu postanowiłem pokazać jak to właściwie i mądrze zrobić. Oto plan działania [krok po kroku], który pomoże Ci przedostać się z miejsca, w którym aktualnie jesteś do miejsca w którym chcesz być, cięższy o kilka kilo.

A więc jeśli jesteś gotowy - zaczynamy!


Krok Pierwszy – Eliminujemy.

Pierwszy krok nazywa się "eliminujemy" i polega na wyeliminowaniu rzeczy z twojego życia, które „dosłownie” blokują budowanie masy. Takich rzeczy, które blokują budowanie masy jest kilka i każda z nich przyczynia się bezpośrednio do tego, że nie możesz „za nic” przytyć. Najważniejszą rzeczą, którą powinneś wyeliminować jest to tzw. Junkie food, czyli znaczy to mniej więcej „śmieciowe jedzenie” - to, o czym wspominałem już na początku (fastfood, chipsy, słodycze). To wszystko jest naładowane dużą ilością pustych kalorii i tłuszczy co powoduje przyrost tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie apetytu na inne (odpowiednie) jedzenie.

Drugą ważną rzeczą, którą od razu na starcie musisz wyeliminować, to również używki takie jak kawa, tytoń, alkohol. Każda z tych rzeczy skutecznie blokuje przybieranie na masie, a więc jeśli eliminacja tych czynników jest dla ciebie trudna, postaraj się maksymalnie ograniczyć to, co możesz i regularnie zmniejszać, aż do czasu kiedy wyeliminujesz daną rzecz całkowicie (np. papierosy).

Po za tymi dwoma rzeczami, które wymieniłem powyżej (junky food oraz używki) powinneś wyeliminować jeszcze 5 innnych rzeczy, które są kluczow,e zanim wejdziesz na odpowiednią dietę na masę. Wszystkie te rzeczy (błędy) opisuje w Raporcie PDF (7 największych błędów w przybieraniu na masie), który napisałem dla moich subskrybentów. Raport możesz pobrać za free zapisując się na newslleter na blogu.

Krok Drugi – Wchodzimy na Dietę.

Drugi krok wykonujemy dopiero po wykonaniu pierwszego kroku, czyli eliminacji wszystkich 7 błędów które blokują budowanie masy, a tego chyba nie chcemy. A więc gdy „odblokowaliśmy” nasz organizm jesteśmy gotowi na krok 2 i wchodzimy na odpowiednią zbilansowaną dietę na masę.
Odpowiednia dieta w tym przypadku to taka, która będzie dostarczała nam wszystkich wartości odżywczych, które są niezbędne do budowania mięśni, a więc białek, węglowodanów prostych i złożonych, a także zdrowych tłuszczy. Odpowiednia dieta to nie tylko odpowiednie posiłki, to również odpowiedni timing, czyli to ile posiłków dziennie jesz i w jakich odstępach czasu, ponieważ to jest mega ważne. Dzieje się tak, ponieważ organizm potrzebuje dostarczania pożywienia regularnie przez cały dzień, bo jak wiadomo mięśnie rosną przez większość dnia i niekoniecznie,jak niektórzy myślą, na treningu. Dlatego tak ważne jest, aby paliwo potrzebne do budowania mięśni dostarczać do organizmu regularnie co 2-3h podzielone na główne potrawy (śniadanie/obiad/ posiłek przedtren./potreningowy/ kolacja).

Krok Trzeci – Pobudzamy mięśnie.

Trzecim krokiem jaki musisz wykonać, aby szybko przytyć – musisz zacząć pobudzać mięśnie poprzez odpowiedni trening na masę. Odpowiedni w tym przypadku to taki, który nie jest zbyt długi (max 60min), ale za to bardzo intensywny. Ważna jest również ilość powtórzeń jaką powinno się wykonywać (6-8powtórzeń). Co do konkretnych ćwiczeń to najlepsze na początek są ćwiczenia, które angażują wiele partii mięśniowych  (na początek odradzam ćwiczenia izolujące mięśnie).
Odpowiedni trening na masę jest nieodłącznym elementem, jeśli chcesz przytyć, dlatego zawsze trening będzie szedł w parze z dietą. Trening pobudza mięśnie do rozwoju, dieta dostarcza paliwa do budowania mięśni, a podczas procesu regeneracji mięsnie zaczynają się budować..
 

Podsumowanie:

Jak widzisz, aby szybko przytyć nie wystarczy jedynie kilka paczek chipsów czy dobre chęci. Powiedzmy sobie to jasno – aby przytyć PO PIERWSZE - musimy ruszyć się z kanapy i wyznaczyć sobie cel (to ile chcemy przytyć).

Następnie wyeliminować wszystkie BŁĘDY, które popełniają chudzielce, przez które ich masa STOI w miejscu. (to jest totalny mus jeśli chcemy ruszyć z dietą na masę i mieć szybkie wyniki).

Kolejnym krokiem, który musisz wykonać to przejść na odpowiednią dietę na masę i zacząć ją regularnie stosować.

A ostatnim krokiem do tego, aby szybko przytyć kilka kilo nawet w 30/60dni, jest dodanie to diety treningu na masę, które będzie pobudzał mięśnie i stymulował je do rozwoju. I tym prostym sposobem mamy ustawioną „osobistą” maszynkę do robienia masy! ALE musisz pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy.

Sekretem Budowania Masy jest REGENERACJA, dlatego ten element jest również ważny jak dieta czy trening, ponieważ bez dobrej regeneracji (w ciągu dnia a potem w nocy) nie masz szans na szybkie wyniki. Twoje mięsnie bez regeneracji nie budują się, a spalają się !! Pamiętaj o tym i nigdy nie zapominaj o odpowiedniej regeneracji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena