Osoby myślące poważnie o nauce rysunku zazwyczaj planują zawodową karierę architekta lub też zdawać na akademię sztuk pięknych. Umiejętność rysowania, mimo postępu technologicznego wciąż jest podstawą uprawiania takich zawodów jak grafik, ilustrator czy projektant. Komputer oraz programy graficzne
Wybór kursu rysunku
I to one zazwyczaj zainteresowane są znalezieniem takiego kursu rysunku, który nie tylko dobrze nauczy ich warsztatu rysownika, ale także zapewni sukces na egzaminie na konkretny wydział. Innymi słowy: chodzi o kurs, który uwzględni niuanse egzaminacyjne panujące na danym wydziale szkoły wyższej. Robiąc wstępne rozeznanie wśród ofert warto więc w pierwszej kolejności ustalić pod kątem których egzaminów przygotowuje dana szkoła rysunku. By niepotrzebnie nie tracić czasu i pieniędzy. Przyjrzyjmy się też dobrze galerii prac, którą prezentuje szkoła zachęcając do zapisów. Zdjęcia ich powinny być duże, tak by można było je miarodajnie ocenić.
Inne sposoby nauki rysunku
Oczywiście profesjonalny kurs w szkole rysunku to znaczy wydatek. Ci, którzy nie mogą sobie na to pozwolić, mają jednak pewne alternatywy. Podstawową jest samodzielna nauka rysunku z książek. Rynek wydawniczy oferuje przynajmniej kilka pozycji podręcznikowych, które napisane są w sposób przystępny, a jednocześnie rzetelny. Polecić można między innymi pracę zbiorową „Szkoła rysowania. Zostań mistrzem”. Kolejną opcją jest internet, który stanowi kopalnię wiedzy także w dziedzinie rysunku. Istnieje wiele całkiem sensownie przygotowanych tutoriali, dostępnych zwłaszcza w serwisie You Tube.
Niezależnie jednak od tego, na jaki sposób nauki rysunku zdecydujemy się ostatecznie, pamiętajmy, że liczyć ostatecznie będzie się nasza pracowitość, cierpliwość i systematyczność. Bez tego nawet najzdolniejsza ręka nie zawiedzie nas w stronę sukcesu.