Karkonosze to przepiękny górski masyw, który od dawna przyciągał rzesze turystów, pragnących przeżyć niezapomnianą przygodę wśród malowniczych pejzaży. Ta prawdziwa perła Sudetów rozciąga się od zachodniej Przełęczy Szklarskiej aż po Bramę Lubawską na wschodzie.

Data dodania: 2014-04-08

Wyświetleń: 1602

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zaproszenie w Karkonosze

Góry to zaiste szczególne, malownicze, magiczne, pełne przepastnych widoków i przepięknych formacji skalnych – jak Pielgrzymy czy Słoneczniki. Jest to też teren Karkonoskiego Parku Narodowego, obfity w unikalne okazy flory i fauny. Oprócz tego na przybyszów czekają tutaj takie atrakcje jak Świątynia Wang, Zamek Chojnik, oraz słynne wodospady: Wodospad Kamieńczyka oraz Wodospad Szklarski.

 Ze szlaków turystycznych należy wspomnieć o Głównym Szlaku Sudeckim imienia Mieczysława Orłowicza, który prowadzi na terenie Karkonoszy ze Szklarskiej Poręby przez Wodospad Kamieńczyka, Szrenicę, Śnieżne Kotły, Przełęcz Karkonoską, Przełęcz pod Śnieżką, Wodospad Łomniczki do Karpacza. Całość możliwa jest do przejścia w 9-10 godzin.

 Jeśli szukasz noclegów w tej okolicy, warto dostosować umiejscowienie pensjonatu do rodzaju i charakteru pobytu. Jeśli pragniesz odpocząć nieco i się wyciszyć, najlepiej kierować swoją uwagę w miejsca oddalone od dużych skupisk ludzkich. Ani Karpacz, ani Szklarska Poręba nie są tu dogodnymi lokalizacjami. Wystrzegać się należy zarówno sąsiedztwa dróg krajowych, jak i wojewódzkich.

Natomiast wielbiciele długich, górskich wycieczek z pewnością powinni szukać miejsc blisko górskich traktów, ale nie za daleko od samych gór, tak byśmy nie mitrężyli zbyt wiele czasu na wejście na główną grań Karkonoszy, a i nie każdemu odpowiada głośna atmosfera zatłoczonego schroniska oraz mocno kompromisowe standardy.

 Co wyróżnia Karkonosze w porównaniu z innymi polskimi pasmami? Przede wszystkim stosunek urody górskich pejzaży do trudności tras. Szlaki karkonoskie są stosunkowo łatwe, nawet dla dzieci, a przy tym zapewniają niebanalne i zapierające dech w piersiach widoki. Czyni to z Karkonoszy idealny cel wędrówek rodzinnych, w których każdy znajdzie tu coś dla siebie. Karkonosze są również bezpieczne, nie znajdziemy tu dużej ekspozycji, na szlakach grożą nam jedynie drobne kontuzje wynikające ze złego obuwia czy nieuwagi. Perłę Sudetów polecić więc można wszystkim bez względu na płeć, wiek czy doświadczenie. Znajdziemy tu dobrze przygotowane, ciekawe trasy oraz bardzo dobrą bazę noclegową. Do zobaczenia na szlaku!

 

 

 

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona