Podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych trzeba przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie i odpowiedni ubiór. Odzież, która oddycha i utrzymuje ciepło to coś, dzięki czemu możemy skutecznie zabezpieczyć się przed przemarznięciem.

Data dodania: 2013-01-24

Wyświetleń: 1638

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Za oknem biały puch, a w szkołach za chwilę rozpoczną się ferie. Planując wyjazd w góry nie możemy zapomnieć o odpowiednim ubiorze. Trzeba go odpowiednio dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

Musimy postawić na ochronę przed zimnem, a także wilgocią. Powinniśmy sprawić, by nasz organizm oddychał. Oczywiście trzeba się zaopatrzyć w odpowiednią kurtkę, obowiązkowo trzeba ubrać szal i czapkę, ale to nie wszystko. Bardzo dobrym rozwiązaniem są skarpety termoaktywne, które mogą nas uchronić przed przeziębieniami. Skarpety są cienkie, bardzo trwałe, miękkie, miłe w dotyku, a co najważniejsze odpowiednio dopasowują się do kształtu naszej stopy. Utrzymują ją w jednej pozycji, nie powodując żadnych otarć ani odparzeń. Chronią przed powstawaniem jakichkolwiek nieprzyjemnych zapachów, a także powodują, że nasze stopy są dłużej utrzymane w  świeżości. W razie jakiegokolwiek zamoczenia schną dużo szybciej od zwykłych bawełnianych skarpet. Mają one zastosowanie do wielu rodzajów sportów, nie tylko tych zimowych, m.in. jazdy na nartach, snowboardzie, jazdy na rowerze, a także przechadzek po górach. Każdy, kto wybiera się w góry, powinien się zaopatrzyć w skarpety termoaktywne.

Możemy być pewni, że się nie spocimy, a zimno nie będzie nam doskwierać. W czasie dużego wysiłku chłodzą naszą stopę, natomiast podczas gdy stoimy w miejscu, ogrzewają. Po kilku miesiącach używania nie widać śladów zużycia. Przygotowując się do wycieczek górskich musimy być pewni, że sprzęt nas nie zawiedzie. Nic nie może nam popsuć wyjazdu rodzinnego czy ze znajomymi. Dlatego kupując skarpety termoaktywne na pewno będziemy zadowoleni. Zapewniają nam maksymalny komfort, a także co najważniejsze, ochronę przed urazami. Zawodowe jak i amatorskie uprawianie sportu na pewno stanie się dla nas przyjemniejsze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena