Rynek produktów ubezpieczeniowych stale się rozszerza, a oferty towarzystw prześcigają się w proponowaniu klientom coraz to nowszych i bardziej rozbudowanych polis na życie. Ostatnim hitem w branży okazały się ubezpieczenia na wypadek zachorowania na nowotwór, które oferują doraźną pomoc w przypadku zachorowania na raka.

Data dodania: 2014-03-19

Wyświetleń: 1348

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowy trend - ubezpieczenia na wypadek zachorowania na raka

Z każdym rokiem liczba takich chorych rośnie, wydaje się wręcz nieuniknionym by w dobie postępu cywilizacyjnego zahamować ten proces. Oferta zatem wydaje się bardzo atrakcyjna. Bądźmy jednak uważni i zwróćmy uwagę na szczegóły umowy, zwłaszcza szeroko opisywane wykluczenia.

Dane statystyczne

Osobami bardziej narażonymi na zachorowanie tego typu okazują się kobiety, których odsetek zgonów w skali ostatnich kilkunastu lat wzrósł z 37% do 49% (przedział wiekowy 45-64 lata). W przypadku mężczyzn utrzymuje się na stałym poziomie i wynosi on 29%. Te dane nie tylko ilustrują obraz problemu, ale także alarmują, by regularnie przeprowadzać profilaktyczne badania oraz zwyczajnie dbać o swoje zdrowie. Pierwszym towarzystwem, które wprowadziło do swojej oferty ubezpieczenie na wypadek raka było ING Życie. Obecnie także inne firmy ubezpieczeniowe przygotowały albo są w trakcie wdrażania podobnych ofert.

Warunki wykupienia polisy

Bardzo często warunkiem wykupienia ubezpieczenia na wypadek zachorowania jest posiadanie zwykłej polisy u tego samego ubezpieczyciela. Wśród warunków, które ograniczają dostęp do tego rodzaju ubezpieczenia znajdziemy także informacje, że wykupując polisę nie możemy być zdiagnozowani pozytywnie na obecność jakichkolwiek komórek rakowych. Wśród innych zasad możemy wyczytać także, że niektóre oferty obejmują tylko konkretne schorzenia np. nowotwory kobiece, albo nowotwór in situ - czyli taki, który atakuje tylko jeden narząd. Bez względu na jaką polisę się zdecydujemy warto przeprowadzić rekonesans w różnych towarzystwach i dokładnie wypytać o poszczególne elementy umowy. Niektóre agencje uruchomiły nawet specjalne jednostki organizacyjne, które odpowiadają na szczegółowe pytania dotyczące samej oferty oraz chorób nią objętych.

Ile to kosztuje

Przeważnie koszt polisy ustalany jest na kilkanaście, kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Cena zależy od wieku ubezpieczanego, przeanalizowania dokumentacji medycznej, wybór stopnia ochrony. Opłata jest stała i nie ulega podwyższeniu w kolejnych latach. Dużym plusem jest to, że zgromadzone środki mogą być wykorzystywane na dowolny cel, nie muszą mieć tylko przeznaczenia medyczno-leczniczego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena