Zbliża się okres wakacyjny, który sprzyja szybkim i niezaplanowanym wyjazdom. Takie małe podróże nie są obciążone zbyt dużym budżetem, dlatego korzystające z nich osoby szukają sposobu na tanie, ale przytulne i bezpieczne noclegi. Okazuje się, że nie musi to być trudne.

Data dodania: 2014-05-27

Wyświetleń: 1325

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tanie noclegowanie

Do wyboru mamy kilka form niskobudżetowych sposobów na spędzenie urlopu, wśród nich camping, motel lub hostel oraz jeszcze niepopularne w naszym kraju - spanie podczas autostopowania.

Wakacje blisko natury
Wybierając się na letni odpoczynek z dala od miasta, musimy wiedzieć, że opcji noclegowych nie jest tak dużo jak w większych aglomeracjach. Oczywiście pozostaje nam zapakowanie do bagażu namiotu i kalimaty – wszyscy jednak wiemy, że nie jest to najwygodniejsza forma podróżowania. Jeżeli jednak nie preferujemy spania pod gołym niebem warto sprawdzić opcje pól campingowych z przyczepami do wynajęcia, ewentualnie możemy skorzystać z opcji domków letniskowych lub kwater prywatnych. Ostatnio w modzie są także noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, ich cena jest jednak wygórowana. Jeżeli planujemy wędrowny tryb wakacji pamiętajmy o schroniskach – tam zawsze znajdzie się miejsce dla strudzonych podróżnych. Można także tak rozplanować trasę, by nocą skorzystać ze spania podczas autostopowania. Ostatnia opcja jest jednak trochę niebezpieczna i najlepiej przetestować ją podróżując w grupie.
Wakacje w mieście
Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie relaks w tętniącym życiem mieście, wśród zabytków, klubów i restauracji najlepszym rozwiązaniem okażą się hostele. Tanie noclegi w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie znajdziemy bez problemu. Hostele są przyjazne studentom i ludziom lubiącym dobrą zabawę, ulokowane w centrach stanowią świetną bazę wypadową. Ich największą zaletą są niskie koszty, za niewielkie pieniądze można bowiem świetnie odpocząć po całodziennym zwiedzaniu, poznać nowych ludzi, a nie rzadko i odrębne kultury, ponieważ spanie w tego typu miejscach jest bardzo popularne w całej Europie, więc i w polskich placówkach spotkamy Hiszpanów, Szwedów i Anglików. Jeżeli jednak szukamy wyższego standardu, ale za małe pieniądze, warto poszperać na serwisach z zakupami grupowymi, ponieważ można tam złapać ciekawe oferty hotelowe w niskich, atrakcyjnych cenach. Wartością dodaną będzię tutaj opcja syte śniadanie lub rozbudowana oferta zajęć rekreacyjnych.

Licencja: Creative Commons