Sypialnia to miejsce wyciszenia, relaksu i odpoczynku. Wielu z nas jawi się jako najbardziej intymne miejsce w całym domu. I słusznie, to właśnie tam mamy szansę wypocząć, przeczytać nową książkę lub posłuchać ulubionej płyty. Urządzając sypialnie musimy pamiętać, by była przede wszystkim wygodna i przytulna, ale także estetyczna wizualnie.

Data dodania: 2014-05-27

Wyświetleń: 861

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Meble do sypialni naszych marzeń

Jak urządzić sypialnię, by spełniała te wszystkie punkty i jednocześnie była naszym spełnieniem marzeń?

Określ charakter swojej sypialni

Z sytuacją idealną mamy do czynienia, gdy całe mieszkanie urządzone zostaje w jednym stylu. Takie ujednolicenie charakteru wnętrz, nie tylko wiele spraw ułatwia, ale przede wszystkim dobrze wygląda. Dlatego urządzanie sypialni należy zacząć od decyzji, czy nasze mieszkanie jest urządzone w stylu klasycznym, romantycznym czy nowoczesnym. To od tego wyboru będzie zależał dobór materiałów wykończeniowych, dodatków oraz przede wszystkim mebli.

Jakie wybrać meble do sypialni?

Wybór charakteru wnętrz determinuje rodzaj mebli, jakie powinny znaleźć się w każdym z miejsc. Sypialnia to często jedno z mniejszych pomieszczeń w mieszkaniu, dlatego idealnym rozwiązaniem będą meble zamówione u stolarza. Można powiedzieć, ze tym sposobem upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu, ponieważ nie tylko otrzymamy upragnione meble w stylu, jaki będzie nam pasował, ale także w wymiarze który zmieści się w pomieszczeniu. Tak spasowane elementy będą uzupełniały całość i współgrały z innymi dołożonymi detalami. To czego nie może zabraknąć w naszej sypialni to zdecydowanie łóżka, które powinno być wygodne, z modnym zagłówkiem. W dalszej kolejności zadbajmy o szafę lub komody na wymiar, które pomieszczą naszą bieliznę oraz wielkogabarytowe artykuły (typu pościel, ręczniki itd.) oraz szafy na ubrania.

Romantyczny klimat czy tradycyjny charakter

Jeżeli decydujemy się na romantyczny styl warto rozważyć możliwość technicznego postarzenia mebli. Shabby chic to trend, który zdominował projekty sypialni wielkich architektów wnętrz. Polega on na celowym dodawaniu lat meblom i dodatkom, tak by wyglądały na stare i nieco zużyte. Fronty szafek czy blaty stołów zostają przecierane, elementy stalowe nieco zardzewiałe itd. Całość utrzymana jest w jasnych barwach, głównie bieli oraz szarości. Meble zrobione tą metodą wyglądają niezwykle efektownie i przenoszą domowników w inny wymiar. Alternatywą dla tego stylu są zawsze stonowane i tradycyjne modele mebli, których największą zaletą jest ponadczasowość. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, dlatego kupując meble w prostych formach i bezpiecznych kolorach zapewniamy sobie stabilizację projektową na kilka długich lat.

Licencja: Creative Commons