Każda orkiestra weselna jest inna. Na co powinniśmy zrwócić uwagę, by wybrać tę odpowiednią na nasze wesele? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Data dodania: 2014-01-20

Wyświetleń: 1273

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każda, chyba bez wyjątku Para Młoda pragnie na swoim weselu wyśmienitej zabawy połączonej z dobrą muzyką. Taką oprawę muzyczną na uroczystości weselnej może zapewnić jedynie doświadczona kapela. Do takich zaliczyć należy zespoły, które oprócz tego, że grają wystarczająco długo, by poznać specyfikę imprezy weselnej oraz muzykę, jaką pragną słuchacze. Muzyka ta, wykonana przez dobrą orkiestrę powinna spełniać kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim repertuar powinien być taneczny. Skoczne, lekkie w odbiorze popularne piosenki, zawsze są motorem do zabawy. Słysząc koncertowe wykonanie na żywo przez grupę powoduje, że nawet utwór, który średnio nam się podoba i nie jest zgodny z naszym gustem, zaczyna nam odpowiadać na imprezie a nogi same wystukiwać rytm. Hity słyszane na codzień w radio napierają zupełnie innego brzmienia, harmonii i wymiaru. Oczywiście w meni piosenkowym zespołu weselnego nie może zabraknąć kawałków wolnych, do przytulenia, rozmowy czy odpoczynku. Niektórzy wręcz tylko na taką muzykę czekają. Dobry zespół na imprezę o tym wie.

Kolejną, jeszcze ważniejszą sprawą na weselu jest jego poprowadzenie. Powinno one być ekspresyjne, pobudzające i przepełnione zachętą do zabawy, tańca. Dobra komunikacja zespołu weselnego z uczestnikami to priorytet. To pewność, że nasze wesele będzie tętniło życiem i poczuciem integracji. Prowadzenie wesołych, ciekawych konkursów muzycznych, zabaw stanowi doskonałą rozrywkę dla weselników. Momenty zaskoczenia uwiecznione na fotografiach ślubnych okażą się wielką niespodzianką tuż po weselu i wspomnieniem po latach. Zatem wodzirej weselny to podstawa! Miałem okazję słyszeć zespoły weselne, które w świetny techniczny sposób wykonywały swoją muzykę, ale brakowało owego prowadzenia i cała uroczystość weselna była nijaka. Goście nie przychodzą na weselu posłuchać muzyki, doście oczekują jedynie dobrej zabawy. Dobra orkiestra weselna musi mieć tego świadomość.

Następną rzeczą charakteryzującą właściwą kapelę jest kultura osobista, poczucie humoru, pełne zaangażowanie w pracy na imprezie, wygląd na scenie oraz odpowiedzialność, która jest ogromna. Od orkiestry weselnej, chyba w największym stopniu zależy powodzenie wesela. Na weselu powinno być wesoło, swojsko, ciepło i uroczyście. A wszystko to zależy od grupy muzycznej jaka nam przygrywa. Teraz dopiero kwestia drugorzędna, czyli skład bandu. Najczęście spotykamy zespoly dwu, trzy lub cztero osobowe. Niektórzy oferują swoje granie w pojedynkę. Jest to dla muzyka szczególnie ciężkie zadanie, które niesie też pewne ryzyko, chociażby związane ze zwykłym ochrypnięcie w trakcie wesela. Częstko też może okazać się monotonne ze względu na jednego wokalistę. W duecie czy zespole 3-osobowym jest wiele większa siła. Więcej głosów znaczy większe urozmaicenie tego co słyszymy. Ponadto rozszerza nam się instrumentarium, np. o gitarę czy sakcofon. Kapele takie czesto mają w swoich szeregach wokalistkę, co stanowi spore urozmaicenie, wzbogaca wyraz artystyczny i uzupełnia harmonię podczas wspólnego śpiewania. Oczywiście strona wizualna również odgrywa tu znaczenie. Pora na orkiestry złożone z 4 i wiecej członków. W takich składach przeważnie pojawia się już perkusja, gitara i bas. Choć nie zawsze, ostatnio coraz częstszym jest widzieć zespoly składające się z dwóch muzyków grających na instrumentach klawiszowych oraz dwie wokalistki. Jednak nie jest to częsty widok, a większość orkiestr gra w tradycyjnym składzie. Mamy wtedy możliwość usłyszenia muzyki na żywo, wykonywanej przez naturalne instrumenty. Wybierając taką orkiestrę zwróćmy uwagę na perkusistę. Polecam wybór tej naturalnej, tradycyjnych bębnów. Perkusja elektroniczna brzmi łudząco podobnie do tej z keyboardu czy automatu perkusyjnego. Natomiast świetnie się sprawdza we wszelkiego rodzaju rytmach disco, dance i daje zdecydowanie lepszy efekt w muzyce tego rodzaju. Wedle własnych preferencji muzycznych zatem dokonujmy wyboru. Zdażają się grupy weselne, które koncertują w jeszcze większej ilości muzyków. W takim wypadku spotkać możemy nawet rozbudowane sekcje dęte, w skład których wchodzą takie instrumenty jak saksofony, puzony, trąbki czy klarnety. W przypadku takich bandów polecam zapoznać się z prezentowanym repertuarem, by nie okazał się zbyt ambitny na wesele. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena