Bardzo często możemy usłyszeć o tym, że gra na giełdzie wiąże się z dużymi zyskami. Osoby, które mogą pochwalić się pewnym doświadczeniem w tym zakresie przekonują przy tym, że na spore zarobki mogą liczyć nawet ci gracze, którzy nie mogą pochwalić się dużym doświadczeniem.

Data dodania: 2013-12-18

Wyświetleń: 1025

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zarabiać na giełdzie?

Dlaczego zatem i my nie mielibyśmy pójść w ich ślady?

Odpowiedź na pytanie o to, jak zarabiać na giełdzie nie jest prosta, duży poziom jej skomplikowania nie wynika jednak z tego, że giełda funkcjonuje w oparciu o zasady, które trudno jest pojąć. Problem wiąże się przede wszystkim z tym, że nie ma jednej tylko skutecznej recepty na giełdowe zyski, kluczowe znaczenie ma więc zarówno to, jak wiele czasu możemy poświęcić na grę, jak i to, jaki mamy temperament i czy jesteśmy skłonni do ryzyka, czy też raczej opowiadamy się przede wszystkim za sprawdzonymi rozwiązaniami. Co do zasady, im większe jest nasze zaangażowanie, tym większe są też zyski, nie sposób przy tym nie zgodzić się, że rada ta sprawdza się nie tylko w odniesieniu do giełdy papierów wartościowych.

Myśląc o zarabianiu na giełdzie musimy też opracować strategię, która będzie przesądzała o charakterze naszych działań. Niestety, ponownie nie można wskazać rozwiązania stuprocentowo skutecznego. Zarabiają zarówno osoby, które kupują i sprzedają akcje co kilka dni, jak i te, które analizują konkretne spółki i wiążą się z nimi na lata. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku możliwe są przy tym nie tylko zyski, ale również straty, wolny rynek bywa bowiem bardzo nieprzewidywalny.

Przed pierwszymi inwestycjami na giełdzie warto też zastanowić się nad tym, jaka kwota będzie nam potrzebna, aby zacząć na niej zarabiać. Eksperci przekonują, że mówienie o jakiejkolwiek kwocie noszącej znamiona bezpiecznej nie ma sensu, znacznie ma bowiem nie to, jak duże pieniądze zainwestujemy, ale to, gdzie będziemy je lokować. Warto jednak pamiętać o tym, że nasze interesy na giełdzie będą reprezentowane przez pośredników, należy więc liczyć się z tym, że część naszych zysków pochłonie nie tylko inflacja i system podatkowy, ale również wypłacane im prowizje.

Czy istnieją zatem jakieś wskazówki, które rzeczywiście pomogłyby nam w zarabianiu na giełdzie? Nie ma ich zbyt wielu, warto więc pamiętać o tym, że w tym konkretnym przypadku nie istnieją patenty stuprocentowo skuteczne. Jeśli zatem natrafimy na kogoś, kto będzie nas zapewniał, że z jego pomocą na pewno zarobimy na giełdzie, wskazane jest unikanie takiej osoby.

Licencja: Creative Commons
-1 Ocena