Jedną z metod pracy z wewnętrznym dzieckiem i nad samooceną, jest metoda pisania listu do siebie. Metoda prosta i skuteczna. Prosta, ponieważ nie potrzeba do tego specjalnych przygotowań czy umiejętności; skuteczna, bo wystarczy, że otworzymy się na napisanie do siebie jak do ukochanje osoby, a poczujemy uzdrawiająca moc własnych słów i miłości do samego siebie.

Data dodania: 2013-12-10

Wyświetleń: 6537

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jedną z metod pracy z wewnętrznym dzieckiem (i jednocześnie samooceną) jest metoda pisania listu do siebie. Może się to wydawać w pierwszej chwili dość dziwny i kuriozalny pomysł, jednak warto spróbować tę metodę. Przede wszystkim, zawiera ona ważny element przełamania się do tego, by obdarzyć siebie Miłością i dobrymi słowami oraz docenić to, co w nas jest siłą, zaletą, dobrą stroną.

To przełamanie by napisać oznacza, że już wcześniej podjęliśmy kroki i zaczęliśmy myśleć pozytywnie o sobie samym, dopuściliśmy, że taki jaki jestem, jestem Kochany tak samo jak każdy człowiek gdyż wszyscy pochodzimy z Miłości i nie ma nic bardziej naturalnego niż kochać i być kochanym.

Pierwsza i najważniejszą osobą, której miłości potrzebujemy, to my sami,  ponieważ to właśnie z miłości do siebie wypływa cała Miłość do innych, to w naszej miłości do samego siebie jest jej początek i źródło. Tak na prawdę masz wszystko czego potrzebujesz by być .......... (tu wstaw stan którego pragniesz np szczęśliwym, kochanym, zadowolonym itd ) by dać to sobie pokochaj siebie, daj sobie to za czym najbardziej tęsknisz, czego potrzebujesz, daj sobie wsparcie i pewność, której nie może ci dać nikt inny i nic innego.

Pomyśl o sobie z Miłością, ciepłem, otwórz się na siebie, swoje potrzeby tak by móc je zobaczyć, poczuj je i obdarz się tym czego potrzebujesz w tym liście. Nikt nie zna ciebie tak dobrze jak Ty sam, nie zna tych zakamarków ciebie w których ukryłeś najgłębsze pragnienia.

Kiedy już poczujesz, co chcesz usłyszeć, jakie słowa przyniosą największą radość i dopełnienie, jaki prezent sobie ofiarować, usiądź i napisz list do tej najdroższej istoty, z którą spędzasz życie, dzień za dniem, godzinę za godziną, minute za minutą – każdą chwilę.

Warto kochać, szanować i akceptować w pełni siebie – osobę z którą się nie rozstajesz.

I pisz bez zbędnego zastanawiania, planowania. Napisz, co czujesz, daj sobie to, co płynie z Twojego wnętrza, serca w sposób nieograniczony. List może mieć dowolna formę, nie ma tutaj zasad czy norm jak ma wyglądać. Możesz napisać wszystko co poczujesz.

Najodpowiedniejszy, list jaki możesz dostać, to ten napisany przez siebie :)

Dodam jeszcze, że ogromnie przyjemną niespodzianką jest czytanie takiego listu po latach, kiedy z perspektywy czasu możemy zobaczyć, czym są dla nas te słowa, jak na nas zadziałały, ile i co się zmieniło.

Pod spodem znajduje się przykładowy list do samego siebie:

Kocham Cie moja K., kocham bardzo mocno, najmocniej jak potrafię. Jesteś dla mnie najważniejsza, nie ma na ziemi droższej mi istoty. Będę zawsze z Tobą nawet gdy wszyscy Cie opuszczą, nie skrzywdzę Cie choć by inni to robili. Zawsze stanę po Twojej stronie, wesprę w problemach. Jesteś moją gwiazdką, na którą chcę patrzeć gdy się budzi, być z nią w ciągu dnia, robić z Tobą to, czego nikt nie robi i całować do snu na dobranoc. Pragnę spędzić z Tobą życie, patrzeć, jak się uczysz, rozwijasz, rośniesz w mądrość i siłę. Jesteś moja radością, chcę dzielić z Tobą wszystko: płakać z Tobą i śmiać się, przytulać Cie i głaskać będę zawsze wtedy gdy o Tym pomyślisz. Możesz liczyć na moja dobra rade, słowa otuchy, zawsze. Tego potrzebujesz. Nigdy Ci mnie nie zabraknie. Zaśpiewam z Tobą, zatańczę, potowarzyszę w żmudnej pracy, pomilczę z Tobą.

Zobaczysz, jak miło razem spędzać życie z kochająca, czułą towarzyszką. Zawsze będziesz czuć, ze Cie kocham, będziesz czuć moja troskę i zainteresowanie.

Jesteś taka dzielna – to dla mnie wielka radość. Walczysz o siebie, normalne życie, przyznajesz się przed sobą do tylu rzeczy. Jestem z Ciebie dumna, jak nigdy. Jesteś taka słodka czasem w swojej nieporadności, gdy płaczesz w bezsilności, wiedz jednak, że wtedy kocham Cie najbardziej i najbardziej szanuję. Wiem, że bez Ciebie nie dałabym sobie rady, a moje życie nie miałoby tyle blasku. Potrafisz być taka radosna, co daje mi życie. Gdy zachwycasz się zielonym lasem, łąką, gwiazdami, wiem, ze z nikim nie mogłabym być szczęśliwsza. Nikt tak dobrze mnie nie rozumie jak Ty, nikt nie czuje w ten sam sposób. Jesteś moim największym wsparciem na mojej drodze i skarbem. Potrzebuje Cię, akceptuje w tobie wszystko Twoje humory, wady, złości, nawet jak się czepiasz drobiazgów. Bo to jesteś Ty , moja K i ciebie mam jedyną tak mi bliską jak żaden człowiek. Tylko ode mnie usłyszysz te wszystkie rzeczy,  bo wiem czego pragniesz i z Tobą będę dążyć do celu.

Jesteś dla mnie najpiękniejsza i taka zostaniesz na zawsze. Twój urok osobisty jest wyjątkowy, jesteś inteligentna i szczera, a za szczerość cenię Cię najbardziej, bo to rzadka cecha .

Licencja: Creative Commons
0 Ocena