Na starcie podamy kilka liczb. W Polsce z powodzeniem działa około 20 firm ubezpieczeniowych, które specjalizują się w sprzedaży ubezpieczeń na życie. Każdy z tych ubezpieczycieli powinien oferować kilka różnych produktów, co razem daje przynajmniej kilkadziesiąt różnych propozycji. Jak się odnaleźć w gąszczu ofert?

Data dodania: 2013-10-26

Wyświetleń: 972

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Różnorodność ofert ubezpieczenia na życie - a jakie będzie najlepsze dla Ciebie?

A do tego powinniśmy jeszcze doliczyć np. dodatkowe opcje możliwe przy wyborze ubezpieczenia. Nic dziwnego zatem, że wielu ludzi gubi się, kiedy nadchodzi czas zawarcia ubezpieczenia życiowego. Nie wiemy, na jaki rodzaj ubezpieczenia się zdecydować, jaką sumę zabezpieczenia wybrać, kogo uczynić osobą uposażoną. Tych kilka porad powinno Ci pomóc w wyborze najlepszej oferty.

Po pierwsze, kieruj się potrzebami, tymi, jakie masz w danej chwili. To oczywiste, że z czasem zmieni Ci się sytuacja życiowa, zarobki lub wydatki... W przyszłości będziesz mógł zmienić sumę ubezpieczenia, poszerzyć ochronę o dodatkowe opcje albo z pewnych opcji zrezygnować... Ale to w przyszłości. Dlatego też ubezpieczenie na życie zawrzyj tak, jakby Twoi najbliżsi mieli skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej już teraz.

Po drugie, dopasuj sumę ubezpieczenia do możliwości. Przesada w ustaleniu sumy ubezpieczenia zaowocuje tym, że możesz mieć problemy z opłatą składek. W przyszłości będziesz mógł ją obniżyć, ale po co płacić już na samym starcie za dużo? Jeśli masz problem z ustaleniem wysokości sumy ubezpieczenia (a prawie na pewno będziesz miał), to zachęcamy do wizyty u doradcy finansowego. Doradca z pewnością najlepiej poradzi Ci, jak wysoka powinna być suma ubezpieczenia.

Po trzecie, wybierz uposażonego. Najczęściej ubezpieczenie na życie zawieramy z myślą o rodzinie – żonie, jeśli wybieramy ubezpieczenie terminowe, lub dzieciach, jeśli kupujemy posagówkę. Ale zawsze są wyjątki od reguły. Niektórzy pewnie chcą zapewnić ochronę swoim partnerom życiowym, inni odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia chcieliby przekazać jakimś instytucjom charytatywnym.

Jeśli weźmiesz pod uwagę te czynniki – możesz być pewien, że w gąszczu ofert uda Ci się odnaleźć taką, która okaże dopasowana do Twoich potrzeb i możliwości.

Licencja: Creative Commons