Kilka słów na temat popularnej w ostatnim czasie encyklopedii internetowej tworzonej przez internautów.

Data dodania: 2008-04-09

Wyświetleń: 4142

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał w rękach encyklopedię, a już na pewno większość z nas potrzebowała nie raz i nie dwa skorzystać z wiedzy zawartej w encyklopediach. Encyklopedie mają za zadanie uzupełniać naszą wiedzę o informacje i definicje, których nie posiadamy. Rodzajów encyklopedii mamy mnóstwo: encyklopedia PWN, encyklopedia sławnych polaków, encyklopedia małego chemika i wiele wiele innych. Coraz popularniejszą encyklopedią jest encyklopedia internetowa. Dlaczego warto z niej korzystać?

Po pierwsze encyklopedia internetowa jest źródłem wiedzy, za które nie musimy zwykle płacić. Jedyną opłatą jaką ponosimy za korzystanie z encyklopedii jest opłata za Internet i prąd. Za samą encyklopedię nie płacimy zupełnie nic.

Po drugie taka encyklopedia jest dostępna wszędzie, gdzie dostępny jest komputer podłączony do sieci internetowej. Jeśli np. jesteśmy w szkole bądź pracy i mamy pilną potrzebę znalezienia jakiegoś hasła to mając dostęp do internetu możemy błyskawicznie wybrać opcję wolna encyklopedia i poszerzyć swoją wiedzę o hasło, którego potrzebowaliśmy. Dzięki temu nie musimy nosić wielkiej książki cały czas przy sobie. Przy okazji dzięki temu, że nie musimy dźwigać księgi dbamy o swój kręgosłup.

Po trzecie jeśli chcemy podzielić się z kimś swoją wiedzą lub hasłem, którego długo szukaliśmy możemy wziąć aktywny udział w tworzeniu internetowej encyklopedii poprzez własnoręczne dodawanie wpisów i haseł do tzw. encyklopedii internautów. Ta encyklopedia tworzona jest przez internautów i dla internautów. Praktycznie każdy student wie, czym jest bardzo popularna w ostatnich czasach encyklopedia internautów.

Jak widać wiele przemawia na korzyść encyklopedii internetowych, dlatego porzućmy grube i ciężkie księgi na rzecz szybko i sprawnie działających encyklopedii w sieci www.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena