Krynica Morska to przepiękna miejscowość położona nad samym Bałtykiem. Miłośników miasteczka i Morza Bałtyckiego przybywa z dnia na dzień. To tu można poczuć morski klimat i wypocząć w miejscu pełnym uroku. Dlaczego warto wybrać się do Krynicy Morskiej i co warto w niej zobaczyć?

Data dodania: 2013-11-13

Wyświetleń: 1906

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Krynica Morska - poznaj klimat Morza Bałtyckiego!

Krynica Morska położona jest na Mierzei Wiślanej, gdzie atrakcji dla turystów nie brakuje, a główną jest oczywiście klimatyczny Bałtyk. Jest to gmina z najmniejszą w Polsce liczbą mieszkańców, dlatego poza sezonem nie spotkamy tutaj tłumów i będziemy mogli naprawdę wypocząć w otoczeniu przyrody, pięknych krajobrazów i malowniczych miejsc.

Przepiękny port jachtowo-rybacki to jedno z tych miejsc, które trzeba obowiązkowo odwiedzić podczas pobytu w Krynicy Morskiej. Można tu nie tylko zobaczyć piękne jachty, ale również można odwiedzić rybackie kutry, gdzie można kupić świeżą morską rybkę. Okoliczne restauracje rybne również warto odwiedzić, bo można tam spróbować morskiej ryby przygotowywanej w tradycyjny sposób, typowy dla nadmorskich miejscowości.

Latarnia morska, którą można odwiedzić w Krynicy Morskiej to kolejna atrakcja, która pozwala turyście poczuć klimat Bałtyku. Przecież w niewielu miejscach można zobaczyć jak wygląda praca latarnika i zrozumieć jak wielkie ma ona znaczenie dla transportu morskiego. Owszem, mamy XXI wiek i nowoczesne rozwiązania, ale latarnie nadal są ważne i to one są jednym z najważniejszych morskich symboli. Ta w Krynicy Morskiej dostępna jest dla każdego, kto chciałby choć przez chwilę poczuć się jak latarnik.

Dla każego, kto chciałby poczuć klimat Morza Bałtyckiego, propozycją są oczywiście piaszczyste plaże położone nad samym brzegiem Bałtyku. Spacer z ukochaną osobą czy rodzinne przechadzki i budowanie zamków z piasku na plażach Krynicy to świetny sposób na bliskie spotkanie z morzem. Nawet w szczycie sezonu można znaleźć miejsce dla siebie, rozłożyć ręcznik plażowy i relaksować się słuchając szumu fal i dźwięku nadmorskich ptaków.

W Krynicy Morskiej każdy znajdzie coś dla siebie. Liczne obiekty oferujące noclegi w wygodnych pokojach i apartamentach oraz rozbudowana oferta restauracji i nadmorskich tawern to gwarancja udanego wypoczynku. Po co nam Barbados czy Hawaje skoro można wybrać się nad nasz piękny polski Bałtyk?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena